Nejkrásnější Němkou se stala 35letá podnikatelka. Porotu soutěže tvořily pouze ženy

Magazín ČTK Magazín, ČTK
24. 2. 2020 10:53
Vítězkou letošního ročníku soutěže Miss Německo se stala 35letá Leonie von Haseová, která se narodila v Namibii. Oproti předchozím ročníkům zasedly v porotě soutěže pouze ženy. Motto nově koncipované soutěže totiž zní "Podpora autentických žen" a účastnit se jí mohly i vdané ženy či matky až do 39 let věku.
Leonie von Haseová, která byla nejstarší účastnicí soutěže, porazila celkem 15 finalistek z 15 spolkových zemí.
Leonie von Haseová, která byla nejstarší účastnicí soutěže, porazila celkem 15 finalistek z 15 spolkových zemí. | Foto: Profimedia.cz

Leonie von Haseová byla vůbec nejstarší účastnicí soutěže krásy, 35letá rodačka z Namibie je podnikatelkou s vintage oblečením a od soboty také nejkrásnější Němkou. 

V soutěži porazila celkem 15 finalistek a v sobotu večer si poblíž jihoněmeckého města Freiburg nasadila vítěznou korunku a šerpu. Finalistky vzešly z jednotlivých německých spolkových zemí, přičemž von Haseová zastupovala Šlesvicko-Holštýnsko. 

Poprvé v historii německé soutěže krásy se jí navíc mohly zúčastnit také vdané ženy a matky, a to až do 39 let věku. Účastnice musely být minimálně plnoleté. 

Poprvé v historii německé soutěže krásy se jí navíc mohly zúčastnit také vdané ženy a matky, a to až do 39 let věku.
Poprvé v historii německé soutěže krásy se jí navíc mohly zúčastnit také vdané ženy a matky, a to až do 39 let věku. | Foto: Profimedia.cz

Německá soutěž krásy prošla za poslední tři roky řadou změn. Už vloni byla vypuštěna přehlídka v plavkách. Účastnice soutěže mají odhalovat spíš svou osobnost, hájil tehdy poměrně radikální krok šéf Miss Germany Max Klemmer.

Soutěž má podpořit autentické ženy 

Motto nově koncipované německé Miss zní "Podpora autentických žen". A adeptky na titul porota posuzovala na základě jejich osobností a životních příběhů.

V porotě letos navíc zasedly pouze ženy, mezi nimi například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní nebyl zastoupen ani jeden muž. 

Max Klemmer již před měsícem uvedl, že to ale neznamená, že se muži do poroty v budoucnu nedostanou. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže, dodal.

Vítězku korunovala loňská miss Nadine Berneisová.
Vítězku korunovala loňská miss Nadine Berneisová. | Foto: Profimedia.cz

Leonie von Haseovou, kterou korunovala loňská miss Nadine Berneisová, teď čeká spousta povinností, které jako nejkrásnější korunovaná Němka musí splnit. Objeví se například na obálce časopisů.

Domů si kromě titulu, korunky a podle německého deníku Deutsche Welle také spousty bot odnesla řadu kosmetických produktů. Kromě toho získala auto značky Volkswagen Golf. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 2 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy