Osvěžte tělo i ducha. Tady jsou nejkrásnější české plovárny

Osvěžte tělo i ducha. Tady jsou nejkrásnější české plovárny
Stavba bazénu v Litomyšli vyrůstá ze zatravněných svahů Černé hory a její měkce plynoucí plášť vzbuzuje dojem dokonalého souladu s okolní krajinou, což je jeden z důvodů, pro které je natolik ceněná. Druhá strana je oddělena vegetací a celý areál je tak hladce zakomponován do svého okolí a i přes použité materiály nepůsobí rušivým dojmem.
"Lehkost, transparentnost a redukce nejsou v tomto případě cílem," říkají na adresu brněnského rekreačně sportovního areálu Kraví Hora architekti z Ateliéru DRNH. Zmíněné vlastnosti využili k dosažení svého cíle, kterým bylo přenést pozornost návštěvníků od objektu k okolí.
I v případě Kraví Hory tak citlivým zasazením plovárny do oblíbené brněnské lokality umocnili architekti z ateliéru DRNH genia loci a i díky tomu si za stavbu vysloužili v roce 2005 hlavní ocenění v soutěži Grand Prix Obce architektů.
Za úspěšným přebudováním hasičské nádrže na funkční a po estetické stránce zdařilé koupaliště v obci Mokrá u Brna stojí projektový tým Dimense Brno a Interplan-CZ. Dva bazény, plavecký a dětský, jsou zasazeny do údolí Vlašnovského potoka a architekti je doplnili širokou čtyřproudou skluzavkou a sportovními hřišti.
Foto: Atelier DRNH
26. 8. 2011 17:35

Chystáte se spláchnout horko v bazénu? Aby se při koupání kromě těla vzpružil i duch, je vhodné vybrat si takovou plovárnu, která nabídne fyzické i estetické prožitky. Může se sice zdát, že česká koupaliště rostou podle jednoho návrhu a pro nápaditost není místo, stačí ale chvilka pátraní a hned je jasné, že mnohé architektonické kanceláře ve svých portfóliích skrývají překrásné a funkční plovárny. Galerie vznikla na stránce Designland, která funguje v rámci experimentálního facebookového deníku Fakt!. Autorkou galerie je Eva Charvátová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy