Osvěžte tělo i ducha. Tady jsou nejkrásnější české plovárny

Osvěžte tělo i ducha. Tady jsou nejkrásnější české plovárny
Stavba bazénu v Litomyšli vyrůstá ze zatravněných svahů Černé hory a její měkce plynoucí plášť vzbuzuje dojem dokonalého souladu s okolní krajinou, což je jeden z důvodů, pro které je natolik ceněná. Druhá strana je oddělena vegetací a celý areál je tak hladce zakomponován do svého okolí a i přes použité materiály nepůsobí rušivým dojmem.
"Lehkost, transparentnost a redukce nejsou v tomto případě cílem," říkají na adresu brněnského rekreačně sportovního areálu Kraví Hora architekti z Ateliéru DRNH. Zmíněné vlastnosti využili k dosažení svého cíle, kterým bylo přenést pozornost návštěvníků od objektu k okolí.
I v případě Kraví Hory tak citlivým zasazením plovárny do oblíbené brněnské lokality umocnili architekti z ateliéru DRNH genia loci a i díky tomu si za stavbu vysloužili v roce 2005 hlavní ocenění v soutěži Grand Prix Obce architektů.
Za úspěšným přebudováním hasičské nádrže na funkční a po estetické stránce zdařilé koupaliště v obci Mokrá u Brna stojí projektový tým Dimense Brno a Interplan-CZ. Dva bazény, plavecký a dětský, jsou zasazeny do údolí Vlašnovského potoka a architekti je doplnili širokou čtyřproudou skluzavkou a sportovními hřišti.
Foto: Atelier DRNH
26. 8. 2011 17:35

Chystáte se spláchnout horko v bazénu? Aby se při koupání kromě těla vzpružil i duch, je vhodné vybrat si takovou plovárnu, která nabídne fyzické i estetické prožitky. Může se sice zdát, že česká koupaliště rostou podle jednoho návrhu a pro nápaditost není místo, stačí ale chvilka pátraní a hned je jasné, že mnohé architektonické kanceláře ve svých portfóliích skrývají překrásné a funkční plovárny. Galerie vznikla na stránce Designland, která funguje v rámci experimentálního facebookového deníku Fakt!. Autorkou galerie je Eva Charvátová.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy