Revoluce v kráse? Američanky si barví zarostlé podpaždí

pej
22. 12. 2014 8:50
Módní vlna zaplavila sociální sítě, cílem kampaně je bojovat proti stereotypům ženské krásy.
Roxie Hunt
Roxie Hunt | Foto: Twitter Roxie Hunt

Seattle – Nový trend nabarveného podpaždí, který se rychle šíří po celé Americe, nastartovala před pár měsíci kadeřnice Roxie Hunt z malého kadeřnictví v Seattlu.

"Vždycky jsem si chtěla vyzkoušet někomu nabarvit podpaždí. Když jsem se na to zeptala svojí spolupracovnice, bez problémů souhlasila," napsala ve svém článku na internetovém magazínu Offbeat Home & Life.

Jak si obarvit podpaždí?
Jak si obarvit podpaždí? | Video: YouTube

Jak dále uvedla, šlo jen o pokus. Uveřejněné fotografie a video návod ale sklidily pozitivní ohlas a vyvolaly lavinovou reakci. Na Instagramu nebo Twitteru začaly sdílet fotografie stovky dalších žen, které následovaly jejího příkladu.

"Jde o něco víc než jen o nabarvení chloupků. Vyjadřujeme tím, jak je důležité nebát se vybočovat z řady a zároveň chceme oslavit lidskou rozdílnost a jedinečnost," uvedla dále.  

Nejde jen o módu, ale o revoluci ve vnímání ženské krásy

Spolu se svou kolegyní založily hnutí Freeyourpits (Osvoboďte svoje podpaždí) a vyzývají na svém blogu další ženy k odvážnému činu. "Vyfoťte svoje neoholené či nabarvené podpaždí a sdílejte dál!"

Jejich cílem je především boj proti stereotypům ve vnímání ženské krásy. "Chceme této aktivity využít k tomu, abychom ukázaly ženám, že mají možnost osobní volby a mohou nakládat se svým tělem tak, jak samy uznají za vhodné," napsaly.

Akce ale vyvolává rozporuplné reakce. Diskutující většinou kritizují neestetičnost ochlupení. Další napsal: "Proč to vypadá tak divně? Zřejmě proto, že většina žen v naší společnosti si podpaždí holí. Proč je pro někoho pár chlupů tolik důležitých? Změní to něco?"

Holení se rozšířilo mezi ženami až během posledních 100 let a souviselo především se zkracováním délky sukní a rukávů. Feministky na celém světě ale v poslední době proti trendu hladkého těla bojují a vyzývají ženy k návratu k přirozenosti.

 

Právě se děje

Další zprávy