Nechte se očkovat do umělé paže, radil odpůrce vakcinace. Na internetu se mu vysmáli

Magazín Magazín
26. 10. 2021 10:53
Zoufalá situace si žádá zoufalá řešení. S jedním takovým přišel Australan, kterému se nelíbilo, že jako neočkovaný ztratí některá svá práva a možná ho vyhodí i z práce. Napadlo ho ale, že by si vakcínu proti nemoci covid-19 mohl nechat aplikovat do umělé paže a na Facebooku začal protézy prodávat i dalším odpůrcům povinného očkování.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

V Austrálii musí mít od 15. října všichni zaměstnanci za sebou alespoň jednu dávku vakcinace proti koronaviru. Pokud se očkovat nenechají, mohou je propustit z práce. Město Melbourne zároveň 22. října přešlo do lockdownu, což znamená, že neočkovaní oproti ostatním lidem nemohou navštěvovat některá veřejná místa, například restaurace a hospody. 

Foto: Matt Last / Facebook

Jeden z místních obyvatel ovšem vymyslel kuriózní způsob, jak se povinné vakcinaci vyhnout. Řešením by podle něj mohla být umělá paže, kterou si člověk před příchodem na očkovací místo připevní pod oblečení a následně si jehlu nechá aplikovat do falešné končetiny namísto skutečné. Píše o tom web LADbible.

Aby zdravotnickému personálu nebylo nic divné, doporučil australský antivaxer při vpichu ještě udělat nějaký bolestivý škleb a pak už si jen nechat vydat potvrzení, že vše proběhlo tak, jak mělo. "Falešnou paži noste nejlépe pod zimní bundou, kde můžete snadno skrýt vaši skutečnou ruku," poradil méně zkušeným uživatelům.

Umělé paže začal anonymní odpůrce očkování nabízet na facebookové stránce určené k prodeji zboží, a to ve variantách pro praváky, leváky i lidi s různými barvami pokožky. Většině diskutujících na sociálních sítích však jeho strategie připadala příliš naivní, takže se rychle stala terčem internetových vtipálků.

Ti upozorňovali mimo jiné na to, že zdravotníci umělou paži nepochybně poznají podle toho, že na ní v místě vpichu nezůstane červená tečka a že nebude mít tělesnou teplotu skutečné končetiny. "Nezapomeňte svoji protézu strčit do mikrovlnky, aby byla při očkování teplá na dotek," vybízel ironicky jeden z diskutujících na Twitteru.

"Pokud míříte na vakcinaci a člověk, který vás očkuje, nerozezná umělou ruku od té opravdické, tak radši odejděte a nechte se naočkovat někým jiným," žertoval další uživatel. Lidé také zdůrazňovali, že končetina může být při vakcinaci těžko zakrytá oděvem. Jestli si protézu od vynalézavého antivaxera nakonec někdo objednal, není jasné.

Mohlo by vás zajímat: Brát očkované jako bezinfekční nedává smysl, vakcína ale přenos snižuje, říká Hajdúch

Zastavit testování ve školách podle lékaře a vědce Mariána Hajdúcha není nejlepší nápad. Zavírá nám to oči, vysvětluje. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy