Necestuje, protože trpí úzkostnou poruchou. Přesto její album obsahuje desítky snímků z celého světa

Magazín Magazín
7. 10. 2017 10:00
Přestože jí cestování téměř znemožňuje úzkostná porucha zvaná agorafobie, její účet na Instagramu je plný cestovatelských snímků. Čtyřiatřicetiletá Novozélanďanka žijící v Londýně už dva roky prozkoumává svět virtuálně. Díky aplikaci Google Street View se podívala do Peru, Kyrgyzstánu nebo Ruska.
Agoraphobic Traveller
Agoraphobic Traveller | Foto: Instagram streetview.portraits

Jacqui Kennyová je zvláštním druhem cestovatelky a fotografky. Přestože je její instagramový účet plný snímků z celého světa, ona na žádném z těchto míst nikdy nebyla.

Všechny fotky, ať už jde o dvorek z Kyrgyzstánu, panelový dům z Ruska, nebo ulici v Peru, pochází z aplikace Google Street View, které posléze upraví.

"Procházet se všemi těmi místy díky Street View je neuvěřitelným zážitkem. V reálném životě bych se ale s největší pravděpodobností v těchto místech necítila dobře a snažila bych se co nejrychleji vrátit domů," řekla Kennyová pro server Quartz.

Čtyřiatřicetiletá Novozélanďanka žijící natrvalo v Londýně totiž od dvaceti let trpí úzkostnou poruchou zvanou agorafobie, která jí vlastně znemožňuje cestování. Panické stavy jí vyvolávají jak lidmi přeplněné nebo liduprázdné prostory, tak i neznámé prostředí. 

Za dva roky z pohodlí svého domova procestovala Kennyová více než tisícovku měst na celém světě. Podle serveru Quartz měla pořídit kolem 27 tisíc snímků a na jejich úpravě pracovala i 18 hodin denně. "99,9 procenta obrázků na Google Street View vypadá strašně," dodala.

Část ze své tvorby zveřejnila Kennyová i na instagramovém účtu s názvem streetview.portraits, kde její tvorbu sleduje zhruba 70 tisíc lidí z celého světa. 

Pozitivní reakce na její projekt Agoraphobic Traveller ze sociálních sítí (o jejím příběhu referovala v minulosti i četná zahraniční média) zapříčinily to, že Jacqui Kennyová bude zřejmě muset poprvé cestovat i ve skutečnosti. 15. října začíná výstava jejích snímků v New Yorku.

 

Právě se děje

Další zprávy