Nazí jezdci parodovali Miley Cyrus a její Wrecking Ball

Kultura Kultura
19. 9. 2013 20:40
Americká univerzita musela přemístit památnou sochu do depozitáře
Miley Cyrus v klipu k písni Wrecking Ball
Miley Cyrus v klipu k písni Wrecking Ball | Foto: Profimedia.cz

Praha - Americká univerzita dočasně odstranila jednu ze svých památných skulptur, protože na ní začali studenti dovádět po vzoru nového videa Miley Cyrus Wrecking Ball nazí.

Oficiálně skrylo vedení Grand Valley State University v Michiganu své bifilární kyvadlo na pár dnů do depozitáře. Ovšem ještě před ukrytím se na něm množily případy nahých jezdců napodobujících populární video z YouTube.

Obří kyvadlo bylo v Grand Valley skoro dvě desetiletí, přičemž houpání na něm byl rituál pro generace studentů. Ovšem v minulém týdnu získalo houpání poněkud jiný nádech.

"Vyvolalo to posměch," přiznal Tim Thimmesch, viceprezident univerzitních služeb, v rozhovoru pro CBS. Ale dalším důvodem úklidu sochy je podle něj i bezpečnost studentů.

Studenti na to samozřejmě zareagovali po svém a v úterý večer demonstrovali proti přemístění kyvadla do depozitáře. Mávali mobily a zpívali hit Wrecking Ball.

"Je to legrační. Myslím, že je to k popukání," řekl student Rya Northrop pro Grand Rapids Press.

Ale Thimmesch a další univerzitní úředníci se rozhodli neoblomně přečkat 15 minut slávy Miley Cyrus. "Kyvadlo možná znovu instalujeme na jeho místě, ale nejspíš mu najdeme jiné vhodné umístění na akademické půdě, kde si lidé užijí umělecké dílo a zároveň zůstanou v bezpečí," dodal Thimmesch.

Nové album Miley Cyrus Bangerz vyjde 8. října.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy