Nazí jezdci parodovali Miley Cyrus a její Wrecking Ball

Kultura Kultura
19. 9. 2013 20:40
Americká univerzita musela přemístit památnou sochu do depozitáře
Miley Cyrus v klipu k písni Wrecking Ball
Miley Cyrus v klipu k písni Wrecking Ball | Foto: Profimedia.cz

Praha - Americká univerzita dočasně odstranila jednu ze svých památných skulptur, protože na ní začali studenti dovádět po vzoru nového videa Miley Cyrus Wrecking Ball nazí.

Oficiálně skrylo vedení Grand Valley State University v Michiganu své bifilární kyvadlo na pár dnů do depozitáře. Ovšem ještě před ukrytím se na něm množily případy nahých jezdců napodobujících populární video z YouTube.

Obří kyvadlo bylo v Grand Valley skoro dvě desetiletí, přičemž houpání na něm byl rituál pro generace studentů. Ovšem v minulém týdnu získalo houpání poněkud jiný nádech.

"Vyvolalo to posměch," přiznal Tim Thimmesch, viceprezident univerzitních služeb, v rozhovoru pro CBS. Ale dalším důvodem úklidu sochy je podle něj i bezpečnost studentů.

Studenti na to samozřejmě zareagovali po svém a v úterý večer demonstrovali proti přemístění kyvadla do depozitáře. Mávali mobily a zpívali hit Wrecking Ball.

"Je to legrační. Myslím, že je to k popukání," řekl student Rya Northrop pro Grand Rapids Press.

Ale Thimmesch a další univerzitní úředníci se rozhodli neoblomně přečkat 15 minut slávy Miley Cyrus. "Kyvadlo možná znovu instalujeme na jeho místě, ale nejspíš mu najdeme jiné vhodné umístění na akademické půdě, kde si lidé užijí umělecké dílo a zároveň zůstanou v bezpečí," dodal Thimmesch.

Nové album Miley Cyrus Bangerz vyjde 8. října.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy