Následník trůnu je rošťák a bojovník, prozradil William

ČTK ČTK
19. 8. 2013 16:48
Princ William poskytl rozhovor o svém měsíčním synovi
Jsem rád, že jsem syna a manželku mohl odvézt z porodnice sám, prohlásil William. Co zvládne sám, chce dělat sám.
Jsem rád, že jsem syna a manželku mohl odvézt z porodnice sám, prohlásil William. Co zvládne sám, chce dělat sám. | Foto: Reuters

Londýn- Britský princ William se poprvé od narození svého syna rozpovídal o rodičovství a hlavně o budoucím následníkovi trůnu, princi Georgeovi. V rozhovoru pro americkou CNN označil svého syna, který se narodil 22. července, za malého "rošťáka".

Pyšně popisoval, jak se z jeho synka už teď stává osobnost. Se smíchem si ale zároveň postěžoval, že on sám se příliš nevyspí, takže už se těší zpět do práce pilota záchranné služby na ostrově Anglesey na severu země, kde to dožene.

"Je to takový malý rošťák, asi tak bych to řekl," prohlásil William při rozhovoru, který probíhal na zahradě Kensingtonského paláce. "Připomíná mi mého bratra nebo mě, když jsme byli mladší," dodal s tím, že se nyní téměř měsíčnímu princi Georgeovi vede velmi dobře a rychle roste. "Je to takový malý bojovník - pořád se vrtí a nechce se mu moc chodit spát," popsal svého syna princ William.

Těším se zpátky do práce, doufám, že nebudu mít hned noční

Jeho manželka Catherine odvádí podle něj "fantastickou práci". Je to právě ona, kdo s miminkem v noci vstává, i princ ale přiznal, že se poslední dobou příliš nevyspal. Se smíchem dodal, že už se proto těší do Anglesey, kde slouží jako pilot záchranné služby na základně královského letectva RAF.

"Těším se zpátky do práce, abych se trochu vyspal. Doufám, že prvních pár směn nebudu mít noční," dodal princ.

Ukazování se na veřejnosti není jeho šálkem kávy, nicméně když odcházeli z londýnské nemocnice Panny Marie, chtěli on i vévodkyně z Cambridge malého George všem ukázat, jako pyšní rodiče se pochlubit tím nejkrásnějším miminkem na světě. "Bylo milé, že lidé chtěli George vidět. Jsem jen rád, že v tu chvíli nekřičel na celé kolo," žertoval William.

Foto: The Son. Dědic okouzlil Británii, změnil i noviny:

Když něco můžu udělat sám, chci to udělat sám

Jak v rozhovoru poznamenal zpravodaj CNN Max Foster, mnoho otců po celém světě následně nevěřícně sledovalo, jak novopečený otec připevnil dětskou sedačku s malým Georgem do auta na úplně první pokus. Princ ale prozradil, že to předtím trénoval. "Musel jsem to trénovat, ale stejně jsem se bál, že sedačka spadne nebo dveře nepůjdou dovřít," uvedl britský následník trůnu.

Svou rodinu si William odvezl z nemocnice domů sám a mnozí poté začali mluvit o tom, že princ svým vystupováním přináší do britské královské rodiny nový závan modernosti. Jak ale otec malého George řekl, spíše si jen chtěl věci udělat po svém.

"Jsem tak nezávislý, jak chci být, stejné je to u Catherine a u Harryho. Vyrůstali jsme jinak než ostatní generace. A když něco můžu udělat sám, chci to sám udělat," uvedl v rozhovoru princ.

Foto: Porod začal, Britové vyhlížejí dědice trůnu:

"Samozřejmě, že některé věci dělat sami nemůžete a je vhodné je dělat jinak, ale odvézt svého syna a manželku z nemocnice, to bylo pro mě opravdu důležité," dodal.

Jeho rodina je pro Williama nyní tím hlavním. "Catherine a malý George jsou pro mě hlavní priority. A Lupo," poznamenal princ a doplnil, že kokršpaněl jménem Lupo, kterého mají, se již s novým přírůstkem do rodiny začíná sžívat.

První plenku jsem měnil já

Jak William rovněž s úsměvem vylíčil, prosadil si sice odvezení své rodiny z nemocnice, nicméně naopak výměně první plínky se mu nepodařilo vyhnout.

"První plenu jsem měnil já. Nedovolili mi se z toho vykroutit. Všechny porodní asistentky na mě koukaly a opakovaly: Vy to uděláte, vy to uděláte," vtipkoval princ. Rodičovství ho prý zásadně změnilo.

 "Posledních pár týdnů prožívám zcela nové pocity, cítím se, jak jsem se nikdy necítil. Je to sice jen krátká doba, ale zásadně mě to ovlivnilo," uzavřel princ.

 

Právě se děje

Další zprávy