Našel se Benjamin, poslední tasmánský tygr na světě. Sledujte 84 let staré záběry

Magazín Magazín, NFSA - National Film and Sound Archive of Australia
20. 5. 2020 11:59
Unikátní záběry zachycují zřejmě posledního tasmánského tygra na světě. Video z roku 1936 digitalizoval australský Národní filmový a zvukový archiv.
Našel se Benjamin, poslední tasmánský tygr na světě. Sledujte jeho unikátní záběry z roku 1936 | Video: NFSA - National Film and Sound Archive of Australia

Zvíře jménem Benjamin se prochází kolem své klece v hobartské zoo v Tasmánii jen pár měsíců předtím, než zahyne.

Benjamin je považován za posledního zaznamenaného jedince svého druhu, až v roce 1982 byl vakovlk tasmánský prohlášen za vyhynulý druh.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy