Svoboda není tak jednoduchá, jak jsme si představovali, tvrdí herec Matyáš Valenta

Video Magazín Video, Magazín
17. 9. 2019 6:30
Narodil se po sametové revoluci, vyrostl ve svobodném Česku. Herec a moderátor Matyáš Valenta v anketě Aktuálně.cz k výročí 17. listopadu 1989 odpovídá na to, co pro něj znamená Václav Havel i rok 1989. "Svoboda není tak jednoduchá, jak jsme si představovali, a zjistili jsme, že se dá velmi jednoduše zneužít," říká s tím, že svoboda je mocný nástroj, který je potřeba umět ovládat.
Svoboda je mocný nástroj, který je potřeba umět ovládat, říká Matyáš Valenta. | Video: Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy