Svoboda není tak jednoduchá, jak jsme si představovali, tvrdí herec Matyáš Valenta

Video Magazín Video, Magazín
17. 9. 2019 6:30
Narodil se po sametové revoluci, vyrostl ve svobodném Česku. Herec a moderátor Matyáš Valenta v anketě Aktuálně.cz k výročí 17. listopadu 1989 odpovídá na to, co pro něj znamená Václav Havel i rok 1989. "Svoboda není tak jednoduchá, jak jsme si představovali, a zjistili jsme, že se dá velmi jednoduše zneužít," říká s tím, že svoboda je mocný nástroj, který je potřeba umět ovládat.
Svoboda je mocný nástroj, který je potřeba umět ovládat, říká Matyáš Valenta. | Video: Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy