“Zázrak na stadionu.” Muž přežil pád z balkonu z děsivé výšky. Vyvázl s monokly

Video Video
19. 6. 2022 7:00
Podívejte se na výběr virálních videí z druhého červnového týdne. Redakci videotýmu zaujal děsivý pád z balkonu na stadionu, neodbytný pštros a kocour s tajuplným vzhledem.
Foto: Reuters

Vážný pád se šťastným koncem

Muž přežil pád z vysokého balkonu na stadionu při koncertu popového zpěváka Harryho Stylese. | Video: Reuters

Dvacetiletý muž spadl minulou sobotu z balkonu při koncertu popového zpěváka Harryho Stylese na stadionu Ibrox ve skotském Glasgow. Fanouškův pád z výšky více než 10 metrů zachytil jeden z přihlížejících na mobilní telefon. Ve videu, které se po sociálních sítích v týdnu virálně rozšířilo, je patrné, jak najednou před očima diváků letí z výšky mužské tělo.

Mladík poté dopadl do spodního hlediště mezi ostatní diváky. Z nehody vyvázl téměř bez zranění. "Má lehký otřes mozku a žádné zlomeniny. Vysloužil si jen dva monokly, protože se praštil do obličeje, a tekla mu krev z nosu. Ale to je všechno," uvedla pro britský deník The Sun matka muže, který stále leží na pozorování v nemocnici. "Je to naprostý zázrak," dodala.

Nebezpečí otevřeného okna

Hladový pštros vyděsil výletnici v safari parku. Měl zálusk na její pamlsky v autě | Video: Reuters

Napínavé chvilky zažila americká studentka Chloe Benhamová při svém výletu do safari parku ve státě Mississippi. Když mezi zvířaty projížděla s přítelem v autě s otevřenými okny, strčil k nim najednou hlavu hladový pštros. Dívka začala v tu chvíli vyděšeně křičet a lapat po dechu. Pštros se ale nenechal vystrašit a dál se sápal po jejím pytlíčku s kukuřičnými pamlsky. 

"Nikdy bych nečekala, že se budu bát nějakého zvířete, natož pštrosa! Ani jeden z nás netušil, co přijde," popisoval Benhamová svůj zážitek pro agenturu Reuters. "Poté, co jsem se uklidnila, jsem se ale smála nejvíc v životě," dodala dívka, jejíž přítel natočil celou situaci na mobilní telefon.

Není kotě jako kotě

Kotě s neobvyklým zbarvením získalo přezdívku Zorro. Stalo se internetovou senzací | Video: Reuters

Internetovou senzací se v minulém týdnu stalo díky svému neobvyklému vzhledu i kotě z Indonésie. Devítiměsíční kocour se jménem Boy se může pochlubit velkou černou skvrnou na hlavě, která vypadá jako tajemná maska na oči. 

Díky svému zbarvení si od uživatelů na sociálních sítích vysloužil po slavné fiktivní postavě přezdívku Zorro. "Taky si myslím, že ho hodně připomíná," uvedl pro agenturu Reuters majitel kocoura Indraini Wahyudin Noor. "Musím ale říct, že je dost rozmazlený. Pořád chce chovat a mazlit," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes v USA odsouzena k 20 rokům vězení za napomáhání finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi zneužívat náctileté dívky

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

O deset procent se od září navýší plat části zaměstnanců ve veřejném sektoru

Od 1. září by měli dostat o deset procent přidáno nepedagogičtí pracovníci či lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 tisíc lidí. Po jednání na úřadu vlády to novinářům řekli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Konečnou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru však předsedové vládních stran s odboráři nenalezli.

Před úterním jednáním odboráři požadovali přidání ve veřejném sektoru od července a uváděli, že se chtějí dohodnout na navýšení o 15 procent lidem se zmrazeným výdělkem a o 7,6 procenta ostatním. Devět odborových svazů veřejné sféry na podporu požadavků vstoupilo do stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují. Koalice se s odboráři znovu sejde 19. července, kdy by podle Jurečky měla vzniknout dohoda nejen pro letošní rok, ale i pro rok 2023.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Trump věděl o zbraních v davu, který vyzval k pochodu na Kongres, řekla jeho někdejší asistentka

Někdejší prezident USA Donald Trump byl informován o přítomnosti zbraní v davu svých podporovatelů, které 6. ledna 2021 vyzval k pochodu na sídlo Kongresu bezprostředně před vypuknutím nepokojů. Před vyšetřovacím výborem Sněmovny reprezentantů to vypověděla někdejší asistentka Trumpova personálního šéfa Marka Meadowse. Rovněž uvedla, že Meadows se jí už 2. ledna svěřil s obavou, že den volební schůze Kongresu by mohl být "velmi, velmi špatný".

Sněmovní komise při narychlo svolaném slyšení předvolala Cassidy Hutchinsonovou, což byla podle médií Meadowsova pravá ruka, která se účastnila prakticky všech jeho aktivit. Důrazem na její svědectví se panel snaží ukázat, že Trumpův Bílý dům před událostmi 6. ledna dobře věděl o rizicích, přesto však pokračoval v kampani proti volebním výsledkům a v burcování stoupenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy