Najdete Snowdena? Máte na to 30 vteřin

Zuzana Hronová Zuzana Hronová, Zuzana Kůrová
4. 7. 2013 18:35
Hra "Kde je Snowden?" má 10 kol. Hráči ho hledají na Rudém náměstí i mezi otužilci
První kolo hry "Kde je Snowden?". Najdete ho v davu na Rudém náměstí?
První kolo hry "Kde je Snowden?". Najdete ho v davu na Rudém náměstí? | Foto: http://www.where-is-snowden.com/

Paříž/Moskva - Bývalý technik amerických tajných služeb Edward Snowden, jehož Spojené státy stíhají za vyzrazení odposlechového programu, se už stal i hrdinou on-linové hry na internetu. Hra "Kde je Snowden?" se na web dostala z iniciativy francouzsko-ruského časopisu Le Courrier de Russie.

"Má být od 23. června uvízlý na moskevském letišti Šeremetěvo, i když ho nikdo dosud neviděl. Jeho snahou bylo dosáhnout Islandu nebo Ekvádoru. Ruský prezident Vladimír Putin odmítl žádost USA o vydání Edwarda Snowdena. Řekl, že může cestovat, kam chce, a trvá na tom, že ho nekontaktovala ruská bezpečnostní agentura. Což znamená, že Edward Snowden stále uniká. Pomozte nám ho najít na těchto obrázcích!" píše se na stránkách hry.

Zábava spočívá v tom, najít Snowdena na fotce během 30 vteřin a kliknout na něj. Když se to hráči podaří, postupuje do dalšího kola.

Začíná se v davu lidí na Rudém náměstí v Moskvě, pokračuje na ulici, v obří hale plné lidí u počítačů, v zasedací místnosti, v metru, ve frontě před ruským McDonaldem či na zimním stadionu.

V osmém kole hraje Snowden na harmoniku kozákům přeskakujícím oheň, v devátém lezou otužilci v baletních sukýnkách do vody otvorem vysekaným v ledu.

V posledním, desátém kole není třeba někdejšího technika amerických tajných služeb hledat. Je hned vepředu v zápasnickém oděvu a drží se kolem ramen s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Vzápětí vyskočí schvalovací okno "Edward Snowden je připraven nakopnout agenta CIA do zadku. Klikni na OK, kámo!"

Poté se objeví fotografie, na níž si Putin a jeho americký protějšek Barack Obama podávají ruce, a nápis "Dej mi pětku, dostali jsme ho." Aplikace informuje, že hráč vyhrál a může si za odměnu tento obrázek vytisknout a pověsit na zeď.

Když v některém kole hráč prchajícího technika do 30 vteřin nenajde, objeví se fotka Putina a Obamy s výrokem Edwarda Snowdena o tom, že si vláda uzurpuje moc, která ji nepatří, což lidem jako on umožňuje zajít dále, než je dovoleno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy