Slepá mapa českých hor a kopců. Trefíte, kde leží Praděd, Říp nebo Radhošť?

Magdaléna Daňková Štefan Novák Magdaléna Daňková, Štefan Novák
19. 1. 2023 6:05
Kde se nachází nejvyšší hora Česka, ví asi většina lidí. Ale kde byste na slepé mapě republiky hledali Velký Blaník, Čerchov nebo Růžovský vrch? Stačí kurzorem myši kliknout do místa, kde se podle vás daný kopec či hora nachází. Počítadlo vám následně ukáže v procentech, jak blízko jste se trefili skutečné lokaci místa. Na konci pak uvidíte celkovou úspěšnost svého hledání.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Čistý zisk skupiny ČEZ loni stoupl na 80,7 miliardy korun. Meziročně víc než osminásobek

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ loni stoupl na 80,7 miliardy z předloňských 9,9 miliardy korun. Významný nárůst podle firmy reflektuje enormní růst cen v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, rekordní zisk z obchodování s komoditami na zahraničních trzích a vysokou provozní spolehlivost elektráren ČEZ. Provozní výnosy byly meziročně vyšší o 27 procent, dosáhly 288,5 miliardy korun. Skupina to v úterý oznámila v tiskové zprávě.

Skupina ČEZ patří k největším energetickým firmám v Česku. Jejím většinovým akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií. Letos ČEZ odvede českému státu více než 100 miliard korun na dividendách, daních z příjmů a odvodech z tržeb výroby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy