Nahé fotky prince Harryho se šíří dál, palác protestuje

ČTK ČTK
23. 8. 2012 13:01
Zveřejněním záběrů z Las Vegas prý bylo narušeno princovo soukromí
Princ Harry jako voják v Afghánistánu
Princ Harry jako voják v Afghánistánu | Foto: Reuters

Londýn - Britská královská rodina se snaží zabránit dalšímu šíření fotografií, na nichž princ Harry, vnuk královny Alžběty II., nemá na sobě nic kromě hodinek a dovádí s rovněž nahou dívkou. U mediální regulační komise si její zástupci stěžují na to, že zveřejněním těchto záběrů bylo narušeno princovo soukromí.

Na svém internetovém portálu o tom píše britský list The Daily Telegraph.

Snímky Harryho, na kterých si užívá v Las Vegas, zveřejnil nejdříve jeden americký bulvární portál, pak se rychle rozšířily jinde po internetu a dostaly se i do seriózních médií.

Jejich autorem je podle The Telegraph jeden z flamendrů, který byl s Harrym ve VIP salonku hotelu v Las Vegas. Prodal je v přepočtu za 316 450 korun.

Prince údajně nemohla "umravnit" jeho ochranka, protože ta neslouží k tomu, aby "řídila jeho život", řekl zástupce londýnské policie, která má bezpečnost královské rodiny na starosti.

Noc v hotelovém komplexu vyjde až na 160 000 korun, mluvčí britského královského paláce ale odmítl prozradit, zda Harry za pobyt platil z vlastní kapsy, nebo zda byl čestným hostem hotelu.

Harryho reputace není bez poskvrny. V roce 2002 například připustil, že konzumoval marihuanu a že pil alkohol ještě před dosažením věku, kdy je to povolené.

Nyní se podle The Telegraph znovu objevují otázky, zda je schopen důstojně reprezentovat královnu Alžbětu II. Tento měsíc ji například zastupoval na závěrečném ceremoniálu olympiády v Londýně, nyní je ale jeho pověst znovu v ohrožení.

Sedmadvacetiletý Harry je pilotem vrtulníků v britské armádě, kde mu jeho nejnovější skandál podle médií neprojde hladce. Podle předpisů se vojáci musejí chovat jako profesionálové ve službě i mimo ni.

"Je dost hloupé dělat něco takového v přítomnosti fotoaparátů," řekl o chování Harryho nejmenovaný bývalý instruktor z Královské vojenské akademie v Sandhurstu. "Podle mě dostane vynadáno," dodal.

Harry při královské zábavě:

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy