Na ženu s dítětem se řítil neovladatelný kamion. Kamera zachytila rozhodující vteřiny

Video Video
12. 10. 2021 17:45
Venkovní kamery v čínské městské prefektuře Paj-se zachytily dechberoucí moment při nehodě nákladního automobilu. Ten se neovladatelně řítil přímo na ženu s malým dítětem. Pohotová matka svou ratolest na poslední chvíli popadla a před řítícím se kamionem se s ním schovala do otevřených dveří obchodu. Svým činem zachránila život sobě i dítěti.
Kamion se neovladatelně řítil přímo na ženu s malým dítětem. | Video: Associated Press

Nehoda se stala 8. října na západě Číny. Žena ani dítě při ní neutrpěly žádná zranění. Poraněný řidič a jeden obyvatel, kterého kamion smetl na ulici, poté skončili v nemocnici mimo ohrožení života.

Podle agentury Reuters případ nadále vyšetřuje tamní policie. Důvody nehody zatím nejsou známé.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy