Na Srí Lance zatkli modelku, která při finále soutěže krásy odebrala vítězce korunku

Policie na Srí Lance ve čtvrtek zatkla poslední držitelku titulu Mrs World za to, že při závěrečném ceremoniálu soutěže krásy pro vdané ženy na Srí Lance odebrala vítězce korunu a údajně jí při tom způsobila zranění. Později byla propuštěna na kauci.
Pushpika De Silvaová se chce za "nepřiměřený a urážlivý" způsob, jakým s ní zacházeli, soudit. | Video: Asociated Press

Caroline Jurieová, která vyhrála celosvětovou soutěž Mrs World 2020, čelí obvinění, že zranila vítězku letošní soutěže Mrs Sri Lanka Pušpiku De Silvaovou během nedělního živě přenášeného korunovačního ceremoniálu.

Chvíli poté, co byla De Silvaová prohlášena za nejkrásnější vdanou ženu Srí Lanky, přišla na pódium Jurieová, která je rovněž Srílančankou, vzala jí z hlavy korunu a prohlásila, že na ni nemá De Silvaová nárok, protože je rozvedená. Záhy poté Jurieová předala korunu soutěžící, která skončila druhá v pořadí, a prohlásila ji za novou královnu krásy.

V prohlášení na Facebooku De Silvaová popřela, že je rozvedená. "Žít odděleně je jedna věc. Rozvod je něco jiného. Jsem dosud nerozvedená žena," napsala.

Policie uvedla, že od De Silvaové obdržela stížnost, v níž tvrdí, že při odebírání koruny utrpěla zranění. Podle policie byly proto Jurieová a další modelka, Čula Padmendraová, ve čtvrtek zatčeny pro obvinění z "lehkého ublížení na zdraví". Ještě týž den však byly obě propuštěny na kauci. Před soudem stanou 19. dubna.

Incident z nedělního finále soutěže krásy, kterého se účastnila také manželka srílanského premiéra, způsobil na ostrově v Indickém oceánu značné pozdvižení. V pondělí organizátoři uvedli, že korunu De Silvaové vrátí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy