Položit Británii? Tak ono stačilo jen referendum, diví se Hitler. Sociální sítě se baví Brexitem

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
24. 6. 2016 12:00
Výsledek referenda, ve kterém si Britové ve čtvrtek odhlasovali vystoupení z Evropské unie, je hlavním tématem na sociálních sítích. Obecně se dá říci, že je na nich cítit především šok z toho, že země opustí unijní prostor. Jako v mnoha podobných případech v minulosti však i dnes mnoho lidí sází na humor mladé internetové generaci vlastní. Mnoho z nich využívá různé obrázky či videa k tomu, aby vyjádřili svůj úžas nad situací. A mnoho dalších se prostě jenom baví.
Foto: Repro Twitter / Repro Facebook, Koláž Aktuálně

Náročné ráno mají nejen samotní Britové, ale třeba i Američané. Takhle podle mnohých bude vypadat vstávání v Americe do světa, kde Británie není součástí EU.

Podle statistik byla pro zachování Británie v EU velká většina mladých lidí. Ti jsou zároveň nejčastějšími uživateli Twitteru. O tom, co Brexit pro zemi znamená, tak mají povětšinou jasno.

"Omluvte mě, pane, ale můžu vám doporučit, abyste si vzal padák? Ne, děkuji, mně stačí britská vlajka," říká na obrázku zastánce Brexitu, ve kterém je krok země znázorněn jako skok z letadla.

Opomenut nebyl ani Mr. Bean, který názorně ukazuje, jak mohou dnes slavit zastánci odchodu.

"Položit Británii? Tak ono stačilo jen referendum," píše na Facebooku falešný Hitler.

Podle mnohých by mohl výsledek hlasování strhnout dominový efekt i na další země.

V naší kotlině se tak můžeme těšit na hlasování o #CzechOut. Jediné Rumunsko v Evropské unii zůstane (Remania spojení anglického názvu země a slova "remain" - zůstat.)

Za jasného vítěze referenda byl zvolen Boris Johnson, který si brousí zuby na pozici britského premiéra.

Takhle podle mnohých bude vypadat svět během podzimu.

Což je samozřejmě pro mnoho lidí až apokalyptický scénář.

Za dalšího vítěze byl na Twitteru vyhlášen Vladimir Putin, který na veřejnosti výsledkům zatleskal.

Ale v soukromí si prý užil daleko divočejší oslavy.

A nakonec to oslavil i s čínským prezidentem. Alespoň podle lidí na Twitteru.

Kdo rozhodně neslaví, je Mašinka Tomáš. Populární hrdina z dětského seriálu už pod kanálem La Manche jezdit nebude.

Neslaví také britští ekonomové, protože jejich měna zaznamenala od Brexitu nejhorší sazby za posledních 30 let. Podle některých dostala naloženo jako od Hory ze seriálu Hra o trůny.

Na dalším obrázku pak země představuje novou libru vydanou speciálně pro Brexit.

Mnoho lidí přirovnává výsledky referenda k rozchodu. "Rozchody jsou na prd. Určitě hrozně zhubneš, minimálně pár liber určitě," píše Británii kanadská herečka Caroline Rhea.

Naopak vydělat na odchodu mohou Irové. Jejich pasy se určitě stanou cenným zbožím.

To kočky s evropským zvířecím pasem to mají složitější.

Pas bude muset řešit také James Bond, až bude vyrážet na pokus o záchranu světa. Dokonce se předpokládá, že o tom bude celý následující film.

Naděje však umírá poslední. I proto mnoho lidí doufá, že se při vyhlašování výsledků stala podobná chyba jako při vyhlašování Miss Universe.

To se však s největší pravděpodobností nestane, proto se diváci mohou těšit na nový film Straight Outta Europe.

 

Právě se děje

před 16 minutami

NATO chce chránit družice. Země schválily vznik vesmírného centra na základně v německém Ramsteinu

Severoatlantická aliance vybuduje nové středisko vesmírných operací na základně v německém Ramsteinu. Shodli se na tom dnes ministři obrany NATO, kteří debatovali o možnostech zlepšení ochrany aliančních satelitů před možnými útoky protivníků. Zástupci spojeneckých vlád během videokonference také potvrdili závazky svých zemí zvyšovat obranné výdaje, které by podle dlouhodobého plánu měly do roku 2024 dosáhnout dvou procent hrubého domácího produktu členských států.

"Loni jsme vyhlásili vesmír za další operační doménu NATO. Dnes jsme podnikli další významný krok," řekl novinářům po jednání generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. Lídři spojeneckých zemí se už v prosinci shodli, že po zemi, vodě, vzduchu a kyberprostoru bude aliance provádět společné operace i na oběžné dráze.

V novém středisku při letecké základně v Německu by měli působit vojenští experti, kteří budou poskytovat podporu budoucím vesmírným aktivitám aliance. K ochraně satelitů by měli přispět například vyhodnocováním možných hrozeb a poskytováním informací o tom, jak jim čelit.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Centrální bankéři jsou v pasti, cena zlata bude do konce desetiletí 2,5krát vyšší, soudí ekonom

Cena zlata bude zřejmě dál růst. Do konce tohoto desetiletí dosáhne 4800 dolarů za unci, zvýší se tedy dvaapůlkrát proti dnešní hodnotě. Na konferenci Vyšehradské fórum to dnes řekl rakouský ekonom společnosti Incrementum AG Ronald-Peter Stoeferle.

Centrální bankéři po celém světě jsou podle Stoeferleho chyceni v pasti nulových úrokových sazeb. Globální předlužení a nedostatek prostoru pro zvyšování sazeb jsou nejdůležitějšími faktory ovlivňujícími cenu zlata, uvedl ekonom. Představitele vídeňské ekonomické školy znepokojuje vývoj v posledních letech, zejména růst globálního dluhu a extrémní měnová opatření přijatá centrálními bankami. "Systém nekrytých úvěrových peněz coby základ dnešní ekonomiky není udržitelný. Při investování by se lidé měli dívat za horizont současného měnového systému," vysvětlil Stoeferle.

Takzvaná rakouská škola vychází z ekonomického a sociálního myšlení, které se nezaměřuje na matematické modely. Ekonomiku nevidí pouze jako objekt státněpolitické regulace a centrální kontroly.

"Rakouská ekonomická škola nevychází z fiktivního 'homo economicus', ale bere v úvahu všechny relevantní parametry reálného světa, vychází z povahy a psychologie lidské činnosti. Většina zemí světa jde přesně opačným směrem, tedy více intervencí, méně kapitalismu na volném trhu, více inflace," upozornil Stoeferle.

Zdroj: ČTK
Další zprávy