Položit Británii? Tak ono stačilo jen referendum, diví se Hitler. Sociální sítě se baví Brexitem

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
24. 6. 2016 12:00
Výsledek referenda, ve kterém si Britové ve čtvrtek odhlasovali vystoupení z Evropské unie, je hlavním tématem na sociálních sítích. Obecně se dá říci, že je na nich cítit především šok z toho, že země opustí unijní prostor. Jako v mnoha podobných případech v minulosti však i dnes mnoho lidí sází na humor mladé internetové generaci vlastní. Mnoho z nich využívá různé obrázky či videa k tomu, aby vyjádřili svůj úžas nad situací. A mnoho dalších se prostě jenom baví.
Foto: Repro Twitter / Repro Facebook, Koláž Aktuálně

Náročné ráno mají nejen samotní Britové, ale třeba i Američané. Takhle podle mnohých bude vypadat vstávání v Americe do světa, kde Británie není součástí EU.

Podle statistik byla pro zachování Británie v EU velká většina mladých lidí. Ti jsou zároveň nejčastějšími uživateli Twitteru. O tom, co Brexit pro zemi znamená, tak mají povětšinou jasno.

"Omluvte mě, pane, ale můžu vám doporučit, abyste si vzal padák? Ne, děkuji, mně stačí britská vlajka," říká na obrázku zastánce Brexitu, ve kterém je krok země znázorněn jako skok z letadla.

Opomenut nebyl ani Mr. Bean, který názorně ukazuje, jak mohou dnes slavit zastánci odchodu.

"Položit Británii? Tak ono stačilo jen referendum," píše na Facebooku falešný Hitler.

Podle mnohých by mohl výsledek hlasování strhnout dominový efekt i na další země.

V naší kotlině se tak můžeme těšit na hlasování o #CzechOut. Jediné Rumunsko v Evropské unii zůstane (Remania spojení anglického názvu země a slova "remain" - zůstat.)

Za jasného vítěze referenda byl zvolen Boris Johnson, který si brousí zuby na pozici britského premiéra.

Takhle podle mnohých bude vypadat svět během podzimu.

Což je samozřejmě pro mnoho lidí až apokalyptický scénář.

Za dalšího vítěze byl na Twitteru vyhlášen Vladimir Putin, který na veřejnosti výsledkům zatleskal.

Ale v soukromí si prý užil daleko divočejší oslavy.

A nakonec to oslavil i s čínským prezidentem. Alespoň podle lidí na Twitteru.

Kdo rozhodně neslaví, je Mašinka Tomáš. Populární hrdina z dětského seriálu už pod kanálem La Manche jezdit nebude.

Neslaví také britští ekonomové, protože jejich měna zaznamenala od Brexitu nejhorší sazby za posledních 30 let. Podle některých dostala naloženo jako od Hory ze seriálu Hra o trůny.

Na dalším obrázku pak země představuje novou libru vydanou speciálně pro Brexit.

Mnoho lidí přirovnává výsledky referenda k rozchodu. "Rozchody jsou na prd. Určitě hrozně zhubneš, minimálně pár liber určitě," píše Británii kanadská herečka Caroline Rhea.

Naopak vydělat na odchodu mohou Irové. Jejich pasy se určitě stanou cenným zbožím.

To kočky s evropským zvířecím pasem to mají složitější.

Pas bude muset řešit také James Bond, až bude vyrážet na pokus o záchranu světa. Dokonce se předpokládá, že o tom bude celý následující film.

Naděje však umírá poslední. I proto mnoho lidí doufá, že se při vyhlašování výsledků stala podobná chyba jako při vyhlašování Miss Universe.

To se však s největší pravděpodobností nestane, proto se diváci mohou těšit na nový film Straight Outta Europe.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy