Na návštěvě u afrických domorodých kmenů

Foto: Radka Lindourková
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
15. 6. 2014 12:12
Ukázka fotek, které pořídila cestovatelka Radka Lindourková na svých cestách Afrikou.

Před šesti lety ji učarovala přednáška o Ugandě. Ještě ten rok se tam rozjela. Pak se do Afriky opakovaně vracela.

"Když jsem se po třech týdnech vrátila domů, cosi mě magickou silou přitahovalo zpátky. Ale proč to tak bylo, nevím. Každopádně, to 'něco' mě na africký kontinent přitahuje stále," říká cestovatelka a začínající spisovatelka Radka Lindourková.

Její zatím poslední cesta vedla do Etiopie, na jih k řece Omo, kde žijí unikátní divoké kmeny vyznávající tradiční způsob života stejný jako před několika tisíci lety - národy s vlastními zvyky a starobylými řemesly.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Na kotlíkové dotace půjde z ministerstva životního prostředí dalších 1,5 miliardy

Ministerstvo životního prostředí uvolní další 1,5 miliardy korun z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) na výměnu zastaralých kotlů. Zájem o dotaci z třetí vlny takzvaných kotlíkových dotací převýšil původně vyčleněné tři miliardy. Na krajské úřady dorazilo přes 40 tisíc žádostí s požadavkem na 4,2 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Dalších 380 milionů resort uvolní na půjčky na kotle.

Aktuálně nejsou vyčerpány prostředky pouze v Praze a na Vysočině, druhé kolo se chystá ještě v Královéhradeckém kraji. Ve většině ostatních krajů byly tisíce žádostí přijaty do takzvaného zásobníku projektů. Právě pro ně je nová dotace určena.

Další zprávy