Na Mladoboleslavsku našli rozporcovaného jelena

mch
19. 10. 2007 17:28
Pytlák si domů odnesl hlavu i s parohy
Jeleni jsou přemnožení a ničí české lesy. Českomoravská myslivecká jednota ovšem tvrdí, že jeleni žijí jen na čtvrtině českého území, ideální by bylo na sto procentech
Jeleni jsou přemnožení a ničí české lesy. Českomoravská myslivecká jednota ovšem tvrdí, že jeleni žijí jen na čtvrtině českého území, ideální by bylo na sto procentech | Foto: ČMMJ

Mladoboleslavsko - Myslivci z obce Kozmice na Mladoboleslavsku jsou ještě doteď zděšeni z hrůzného činu, který se odehrál v noci z úterý na středu. Někdo tam doslova rozporcoval jelena.

Podle zpravodajského serveru Denik.cz neznámý pachatel nejdříve jelena zastřelil brokovnicí a následně mu odříznul hlavu i s parožím. Po činu si hlavu s parohy odnesl a zbytek těla nechal bez povšimnutí ležet na poli.

"O důvodech lze spekulovat, je možné, že to měl pachatel pro svoji potřebu. Je ale také možné, že si někdo odstřel jelena zaplatil. Každopádně si o tom myslím to, co asi každý," řekla serveru veterinářka Šárka Tichá.

Myslivcům ze sdružení Jivina vznikla škoda 35 tisíc korun. Pokud policisté pachatele dopadnou, bude stíhán za trestný čin pytláctví, napsal deník.

  • Vědecký unikát: laň evropského jelena odnosila jelínka siku

V českých lesích se nejčastěji setkáváme s jelenem lesním, někdy se mu také říká jelen evropský. Když nepočítáme několik izolovaných losů, tak je jelen lesní naším největším volně žijícím kopytníkem.

Na jelenovi jsou typické právě jeho parohy, které každý rok shazuje. Tyto útvary jsou velmi mohutné, u starších jelenů silně větvené.

Čtěte také:

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy