Na luxusních Maledivách rostou paláce přímo mezi zelení

Adam Pešek
10. 6. 2011 8:30
Tropický ráj na Zemi uprostřed Indického oceánu, to jsou Maledivy
Maledivy
Maledivy | Foto: Isifa/Thinkstock

Přezdívkou ráj na Zemi se pyšní jen několik málo světových destinací, stejně tak šestihvězdičkovými hotely. Jednou z nich jsou Maledivy, ostrovní stát uprostřed Indického oceánu. Ten je všeobecně považován za jeden z nejkrásnějších a nejluxusnějších dovolenkových cílů, o němž si ale turisté často musí nechat jen zdát. Lukrativní dovolená na Maledivách totiž vyjde velmi draho, cena za zájezd však místním krásám a nabízeným službám naprosto odpovídá.

S megalomanskými hotely ale nepočítejte, respektive jejich využitím se připravíte o velkou část kouzla země. Na Maledivách se bydlí v bungalovech přímo na pláži nebo ideálně ve vodních vilách, které stojí na kůlech těsně nad hladinou průzračného moře.

Maledivy
Maledivy | Foto: Isifa/Thinkstock

Ostrovů je celkem 1200, z toho zhruba 200 obydlených, a byť všechny mají korálový původ, jejich charakter se může velmi lišit. Obecně platí, že jeden ostrov se rovná jednomu resortu, nicméně je důležité vybrat si z nich ten správný. Se zvětšující se rozlohou přibývá zábavy a možností vyžití. Pro romantickou dovolenou zase bude vhodný některý z těch menších a klidnějších, například Faafu.

Maledivy
Maledivy | Foto: Isifa/Thinkstock

V panensky nepoškozené přírodě, na níž místní náležitě dbají, se prolíná exotika s moderní výstavbou. Paláce rostoucí přímo z tropické zeleně naleznete na atolu Haa Alifa nebo Ari, menším množstvím luxusu a o něco příznivějšími cenami disponují Lhaviyani, Raa či Baa. Kulturní a politické centrum sídlí v hlavním městě Malé, které jakožto jediné disponuje letištěm, a bude tedy výchozím bodem vašich dalších cest.

Maledivy
Maledivy | Foto: Isifa/Thinkstock

Maledivy nejlépe poznáte z vodní hladiny. K pohybu po vodě můžete využít rychlé motorové čluny nebo hydroplány. Na větší vzdálenosti jsou nejvhodnější malé letadlové speciály. Nejlukrativnější možností pak je strávit dovolenou na palubě jachty a každý den navštívit jiný atol.

Za ráj na Zemi se však musí platit a ne každý si bude moci dovolit na jeho území vstoupit. Ty nejlevnější zájezdy totiž začínají na 23 000 korun na osobu. Přičemž se zájezdem za takovou částku už se škudlením na místě asi nikdo nepočítá a ceny na Maledivách se tak pohybují podstatně výše, než v evropských letoviscích. I skromný oběd jen těžko půjde pod 10 dolarů (cca 170 Kč), výlety na okolní ostrovy se pohybují kolem 30 dolarů (cca 510 Kč) a oblíbená projížďka ponorkou vyjde zhruba na 100 dolarů (cca 1700 Kč).


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy