Na letišti v Bratislavě uvízla Indka. Jak ve filmu

ČTK David Slížek, ČTK
22. 1. 2009 23:00
Bratislava - Scéna jako ze Spielbergova filmu Terminál se odehrává na letišti v Bratislavě.
Blokáda letiště Suvarnabhumi skončila, začíná velký úklid
Blokáda letiště Suvarnabhumi skončila, začíná velký úklid | Foto: Reuters

V hollywoodském snímku hrál známý herec Tom Hanks cizince, který uvízne v tranzitní zóně. Bez víza nesmí letiště opustit, ale zároven se ani nemůže vrátit do své rodné země.

Stejný příběh se teď skutečně odehrává na letišti M. R. Štefánika v Bratislavě.

V tamním tranzitním prostoru uvízla Indka, která nemůže na Slovensko, protože nemá vízum, a zpět do vlasti se nemá jak dostat.

Sedmdesátiletá žena přicestovala minulý víkend a od té doby žije v tranzitní zóně. Informovala o tom slovenská televize Markíza.

Žena údajně neví, co dělá na Slovensku, protože prý chtěla za synem do Itálie.

Letiště nesmí opustit, v doprovodu jeho zaměstnanců ale může do bezcelní zóny, kde jsou obchody a restaurace.

Nemá ale údajně peníze. Stravu a vodu jí zajišťuje společnost Air Slovakia, která ji do Bratislavy dopravila.

Podle Markízy není jasné, jak se Indka do letadla dostala.

Prožil na letišti jedenáct let

Společnosti Air Slovakia prý hrozí pokuta 3000 až 5000 eur, musí ženu co nejdříve dopravit zpět do vlasti, ale dnešní let přepravce zrušil a další je plánovaný na víkend.

"Došlo k pochybení našeho partnera na letišti v Indii, který neměl takovou cestující připustit k přepravě na naší lince do Bratislavy," uvedla v prohlášení Air Slovakia.

Podobné případy se staly i na letiště Ruzyně v Praze.

V roce 2004 tam v tranzitu strávila týden žena z Palestiny se svými čtyřmi dětmi.

Před ní tam přes půl roku žil libanonský Palestinec. Na letišti Charlese de Gaullea v Paříži v minulosti strávil jedenáct let muž íránského původu.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy