Na dovolenou s kartou nebo hotovostí?

Komerční sdělení
18. 6. 2013 10:20
Na dovolenou spíše s kreditní kartou nebo hotovostí? Která z variant se vám nejvíce vyplatí
Foto: Komerční sdělení

 

Každý rok řeší mnoho lidí dilema, zda odjet na dovolenou jen s platební kartou anebo jestli se raději spolehnout na starou dobrou "tvrdou měnu" v peněžence. Zeptali jsme se proto odborníku ze směnárny EXCHANGE s.r.o. na jejich názor. 

Kdy je nejvhodnější doba pro nákup valut?

Kurzy ovlivňuje řada faktorů, které není snadné průběžně sledovat, natož vyhodnotit. Doporučujeme řešit nákup valut s dostatečným předstihem. Kurzy se většinou mění, zjednodušeně řečeno, v opakujících se vlnách. Stanovte si pro vás přijatelný kurz a vyčkejte, až se nabídka přiblíží vaší představě. Pokud nemůžete počkat několik týdnů, proveďte směnu při jakémkoliv kurzovém pohybu příznivým směrem. Další čekání může přinést zisk stejnou měrou, jako případnou ztrátu.

Společnost EXCHANGE s.r.o. v průběhu června spustí na App Store bezplatnou aplikaci pro iPhone, která dokáže hlídat kurzy za vás a včas vás upozorní, kdy je vhodné navštívit směnárnu.

Nakoupit cizí měnu tedy není úplně snadné. Není lepší používat platební kartu?

My doporučujeme všem klientům kombinaci obou platebních prostředků. Platební kartu užívejte v zahraničí spíše pro nečekané výdaje, příp. jako finanční rezervu. Pro běžné výdaje bývá výhodnější hotovost. V solidní směnárně nakoupíte cizí měnu bez problémů, často tzv. VIP kurzem a bez poplatků. Platba kartou skrývá řadu skrytých poplatků, ať již přímých nebo rozpuštěných ve formě méně výhodného kurzu.

O nejvýhodnějších aktuálních kurzech a možnostech směny VIP kurzem  se informujte na webových stránkách směnárny EXCHANGE s.r.o., jejíž pobočku naleznete na rohu ulic Kaprova a Maiselova v Praze 1, jen pár metrů od Staroměstského náměstí.

Využijte kurzový kalkulátor a spočítejte si, kolik ušetříte při výměně valut. Výhodnější VIP kurz získáte, pokud si stáhnete Slevový kupón směnárny EXCHANGE s.r.o.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Slib uspořit 80 miliard v rozpočtu trvá, uvedl Stanjura. Letos očekává inflaci přes osm procent

Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu resort počítal pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo.

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zároveň informoval o tom, že na základě nové predikce může úřad v novém rozpočtu pro letošní rok počítat s vyššími příjmy o zhruba 60 miliard korun. "O tyto příjmy nebudeme snižovat náš slib uspořit v novém rozpočtu na výdajové straně až 80 miliard korun a využijeme je na dodatečné výdaje v letošním roce, jako jsou mimořádná valorizace penzí či zvýšení příspěvků na bydlení kvůli dražším energiím," uvedl Stanjura.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

RegioJet smí opět jezdit mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem. Kraj se za zákaz omluvil

Žluté autobusy firmy RegioJet budou od 22. ledna znovu vozit cestující mezi městy v jižních Čechách bez omezení. Firma nesměla od poloviny prosince převážet lidi, kteří jedou z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo Písku. Jihočeský kraj to firmě zakázal, podmínil tím novou licenci. Kraj po kritice své rozhodnutí změnil, firma zažádala o novou licenci a získala ji. Ve čtvrtek to v tiskové zprávě sdělila manažerka dopravy firmy RegioJet Kristýna Slezáková.

S autobusy Student Agency jezdily na těchto trasách stovky lidí do práce nebo do školy. Zákaz kraje vyvolal řadu negativních reakcí a ten své stanovisko změnil. RegioJet hned požádal o vydání nové licence a od této soboty plně obnoví vnitrokrajskou přepravu cestujících na lince Praha - Písek - České Budějovice - Český Krumlov.

Podle kraje byl zákaz chybou firmy Jikord, která je jihočeským koordinátorem dopravy. Zaměstnanci Jikordu udělali špatné rozhodnutí, bez vědomí krajského úřadu, uvedl ve čtvrtek na Facebooku jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). 

Zdroj: ČTK
Další zprávy