Terminátorova bunda i světelný meč. Unikátní aukce nabídne slavné filmové rekvizity

ČTK ČTK
1. 12. 2021 9:14
Americká aukční síň Julien's Auctions nabídne v dražbě na 1200 kostýmů a rekvizit z kultovních filmů tohoto a minulého století. K hlavním lákadlům patří oblek, který nosil John Travolta ve filmu Pulp Fiction, světelný meč Liama Neesona z Hvězdných válek nebo kouzelnické hůlky ze třetího dílu série o Harrym Potterovi.
Bunda z filmu Terminátor
Bunda z filmu Terminátor | Foto: juliensauctions.com

Dražba s názvem Ikony a idoly: Hollywood začne v Beverly Hills ve čtvrtek a potrvá dva dny. Do aukce bude možné se zapojit i on-line. Výstava dražených předmětů je otevřená pro veřejnost od pondělí do pátku, vstup je zdarma.

Pokud by někdo investoval desetitisíce dolarů, může si koupit kompletní oblečení, které nosil Arnold Schwarzenegger v roli Terminátora. Jde o černou koženou motorkářskou bundu s proříznutými zády, černé kožené kalhoty s páskem a šedé tričko. Za nejméně 10 tisíc dolarů (225 tisíc korun) bude v nabídce maska, kterou v roce 1989 oblékal Michael Keaton v roli Batmana.

Účastníci aukce si mohou pořídit i originální scénář závěrečné epizody televizního seriálu M*A*S*H vázaný v zelené kůži a plátně se zlacenými titulky. Jeho cena se odhaduje na 2000 až 4000 dolarů (45 až 90 tisíc korun).

V neděli na aukci naváže prodej téměř 500 položek z osobního majetku a filmové kariéry Sylvestera Stallonea.

Mohlo by vás zajímat: Muži v černém museli přepsat závěrečnou scénu

To jen v New Yorku prší Černoši. Muži v černém museli totálně předělat závěrečnou scénu | Video: Aktuálně.cz, Bontonfilm
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy