Šťáva z ovčích očí nebo červí sýr. Místo vstupenky tu dostanete sáček na zvracení

Sardinský sýr Su Callu (žaludek kůzlete se zkvašeným mateřským mlékem).
"Co pro někoho může být nechutností, další vnímá jako pochoutku," popisuje agentura Reuters hlavní myšlenku muzea podivných jídel Disgusting Food Museum, které bylo otevřeno ve švédské metropoli Malmö.
Na ploše o rozloze 400 metrů čtverečních mohou návštěvníci ochutnat desítky pokrmů ze všech kontinentů - od foie gras (ztučnělá kachní nebo husí játra jsou ve Francii považována za delikatesu) až po fermentované žraločí maso (islandská specialita hákarl).
"Už se našlo i pár lidí, kteří zde měli tendence vrhnout, ale i na to jsme připraveni. Vstupenky jsme vytiskli na zvracecí pytlíky," dodává ředitel a také kurátor muzea Samuel West.
Za největší nechutnost expozice považuje West islandskou specialitu Hákarl, připravovanou ze žraloků, jejichž maso obsahuje velké množství močoviny. Protože je pro člověka jedovaté, musí projít kvašením.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
6. 11. 2018 8:39
Ve švédské metropoli otevřeli muzeum Disgusting Food Museum, které na 400 metrech čtverečních představuje ta nejpodivnější jídla z celého světa. Návštěvníci mohou ochutnat silně zapáchající francouzské sýry, fermentovaného žraloka nebo myší víno.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy