Majiteli trávníku došla trpělivost. Virální video rozdělilo internet na dva tábory

Video Video
6. 10. 2021 10:12
Britovi Thomasu Lyonsovi došla trpělivost s neposlušnými kolemjdoucími, kteří si zkracovali cestu přes jeho pečlivě posekaný trávník. Nainstaloval tak na něj automatický zavlažovač, který stříká vodu, kdykoliv se někdo v jeho blízkosti objeví. Vylekané reakce kolemjdoucích pak zachytil na venkovní kameru a zveřejnil na sociální síti TikTok. Teď se tím baví miliony lidí.
Videa s vylekanými lidmi získala na TikToku téměř 45 milionů zhlédnutí. | Video: TikTok/Thomas Lyons

Jedno z videí na TikToku také odhalilo, že se zavlažovačem namontoval na zahradu i alarm. Ten opakovaně houká společně se stříkající vodou z hadice.

Videa majitele vily na britském venkově už získala na TikToku téměř 45 milionů zhlédnutí a neunikla ani pozornosti světových médií. 

Uživatelé se v komentářích na sociální síti rozdělili na dva tábory. Někteří ho kritizují za to, že tím akorát vystraší malé děti a zbytečně vytváří problémy. Jiní uživatelé ho brání a upozorňují na to, že má plné právo lidem zabránit, aby si zkracovali cestu přes jeho pozemek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Rusko zastavilo práci zastoupení u NATO a přerušilo práci úřadu v Moskvě

Rusko od 1. listopadu zastaví práci svého zastoupení u Severoatlantické aliance a totéž bude platit pro vojenskou misi NATO v Moskvě. Podle agentury TASS to v pondělí oznámil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Podle něj jde o odvetný krok za zrušení akreditace osmi pracovníků ruského zastoupení u aliance v Bruselu.

"V důsledku účelových kroků ze strany NATO prakticky nemáme vhodné podmínky pro základní diplomatickou činnost a v reakci na akce NATO pozastavujeme práci naší stálé mise v NATO…," citovala TASS oznámení, které Lavrov učinil na tiskové konferenci uspořádané v ruské metropoli.

"Činnost Informační kanceláře NATO v Moskvě, která byla zřízena při velvyslanectví Belgického království, je ukončena. Pokud mají členové NATO nějaké naléhavé záležitosti, mohou se v těchto otázkách obrátit na našeho velvyslance v Belgii," informoval zároveň ruský ministr zahraničí.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Automobilky by kvůli omezení výroby měly začít čerpat program Antivirus, shodla se tripartita

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 000 korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Po jednání to na tiskové konferenci řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Tuto podporu pro automobilový průmysl chce vyjednat v Evropské komisi. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu, dodal Babiš.

"Většina účastníků tripartity podpořila návrh varianty, že podpoříme automobilový průmysl plus navazující segmenty," uvedl premiér.

Z programu Antivirus se proplácely výdělky v zavřených provozech i náhrady mezd lidem v karanténě či firmám s výpadkem poptávky, surovin a personálu kvůli covidu. Peníze je možné podle evropských pravidel poskytovat do konce roku, jedná se o prodloužení do konce července příštího roku. Zatím by podniky mohly pobírat peníze za říjen a listopad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy