Muž v živém vysílání střílel do žraloka puškou. Krutá zábava skončila zatýkáním

Video Video
17. 6. 2021 16:58
Šestadvacetiletý Thajec Prakai Uiwong se 13. června nalodil se sedmi muži na rychlý člun. Skupina vyrazila na lov žraloků černoploutvých k pobřeží chráněné ekologické oblasti v provincii Krabi na jihu země. Muži nejprve vytahovali chycené žraloky pomocí návnady do člunu. Poté ale Prakai čtyřikrát vystřelil po zvířeti z ruční zbraně.
Zatčení krutého rybáře. K lovu žraloků používal pistoli | Video: Reuters

Záběry, na kterých je vidět střelba, se objevily na sociální síti TikTok. Následující den si pro muže došla policie. "Chystáme se ho obvinit, protože šlo o téměř ohrožený druh. Prověřujeme také jeho společníky," řekl inspektor námořní policie Thaweelap Suwannareuk. Prakai se na policii za svůj čin omluvil.
 
Žralok černoploutvý je Mezinárodním svazem ochrany přírody zařazen do kategorie "téměř ohrožený" kvůli klesající populaci. V Thajsku ale zatím nebyl zařazen mezi chráněné druhy. Po tomto incidentu to chtějí thajské úřady změnit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy