Muž našel v brokolici housenky. Nevyhodil je a doma je nechal vylíhnout v motýly

Magazín Magazín
26. 6. 2020 11:00
Britský moderátor si domů s nákupem přinesl i housenky. Hmyz ale nevyhodil, rozhodl se ho ujmout a počkat, až se zakuklí a vylíhne se v motýly. Celý proces zdokumentoval.
V brokolici z Tesca našel housenky. Pojmenoval je a nechal je doma vylíhnout v motýly | Video: Reuters/Sam Darlaston

Když si Sam Darlaston z Londýna začal k večeři připravovat brokolici, kterou si koupil v místním Tescu, čekalo ho nemilé překvapení - na zelenině objevil housenku. Muž byl nejprve šokován, ale údiv se později změnil v radost, když si uvědomil, že má nového domácího mazlíčka, který mu bude zpestřovat dny během karantény.

"Zjistil jsem si, o jaký druh housenky, respektive motýla se jedná, a nakonec jsem mu doma postavil hezké sídlo i s brokolicí, kterou tak chtěl," řekl webu Huffington Post. Housence dal jméno Cedric.

Zboží následně v Tescu reklamoval, obchod mu vrátil peníze, za které si nakoupil další brokolice k jídlu. Jenže doma zjistil, že na zelenině je dalších šest housenek. Rozhodl se, že si sedm statečných larev motýla ponechá.

"Jsem silný věřící a neublížil bych ani zvířeti, ani hmyzu. Tak jsem si na Googlu našel, jak si je doma nechat, abych jim nějak neublížil," řekl a následně jim dal jména Broc, Olly, Carlos, Croc, Janine a Slim Eric.

Jejich životní cyklus dokumentoval na Twitteru, kam přidával deníkové záznamy, fotky i videa. Housenky se nakonec zakuklily a poté se z nich vylíhli motýli, které pustil oknem ven. "Mám radost, aspoň někdo z nás mohl v těchto dnech ven," dodal.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Ruská ekonomika letos klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009

Ruská ekonomika v letošním roce klesne o šest procent, nejvíce od roku 2009. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnila Světová banka (SB). Na ekonomický vývoj v zemi má negativní dopady koronavirová pandemie a pokles cen ropy. K růstu by se Rusko mělo vrátit v letech 2021 a 2022.

Zdravotní krize způsobená pandemií nemoci covid-19 zpomalila podnikatelskou aktivitu v zemi, ale také poptávku po ropě, hlavní ruské vývozní komoditě. Míra nezaměstnanosti v Rusku pak prudce vzrostla v reakci na omezení pohybu zavedeném po celé zemi s cílem zabránit šíření covidu, dodala SB.

V příštím roce by měla ruská ekonomika podle nynějších odhadů SB oživit a hrubý domácí produkt (HDP) vykázat růst o 2,7 procenta. V roce 2022 růst ještě zrychlí, a to na 3,1 procenta, očekává SB. Dodala nicméně, že ani při pozitivním výhledu dalšího růstu se HDP v roce 2022 nedostane na úroveň před pandemií.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Vítkovice sestupují z druhé ligy

Fotbalisté Vítkovic v dnešním utkání 28. kola prohráli 1:3 ve Varnsdorfu a jsou prvním sestupujícím z druhé ligy. Slezané mají dvě kola před koncem na příčky zajišťující záchranu nesmazatelnou ztrátu osmi bodů. Domácí naopak opustili sestupové pásmo.

Varnsdorf do důležitého souboje vstoupil velmi rázně a už v deváté minutě vedl 2:0 po brankách Schöna s Ondráčkem. Po přestávce přidal třetí gól Breda a hosté už jen v nastavení snížili. Varnsdorf se tak po šesti kolech dočkal vítězství a přiblížil se záchraně.

Dvě kola před koncem je Varnsdorf s 25 body těsně nad sestupovým pásmem na čtrnácté příčce a od patnáctého Sokolova ho dělí dva body. Poslední Vítkovice jsou se 17 body už bez šance a po čtyřech letech mají namířeno do třetí nejvyšší soutěže MSFL.

před 1 hodinou

D6 na 5. km u Hostivice uzavřela ve směru na Karlovy Vary nehoda tří aut, sedm lidí utrpělo lehká zranění. Dálnice je kvůli nehodě uzavřena.

před 2 hodinami

Dánsko povolilo obnovení prací na plynovodu Nord Stream 2

Dánsko dnes vydalo povolení, aby projekt plynovodu Nord Stream 2 mohl dokončit poslední úsek potrubí v dánských vodách. Kodaň tak odstranila hlavní překážku k dokončení projektu, který už byl několikrát zpožděn a kterým se má přepravovat ruský zemní plyn do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters. Proti projektu se staví Spojené státy, ale také Ukrajina a Polsko, dosavadní tranzitní země pro ruský plyn. Nový plynovod tyto země obejde.

Výstavba plynovodu o celkové délce 1230 kilometrů je téměř u konce. Chybí ještě dokončit úsek v dánských vodách dlouhý téměř 120 kilometrů. Plynovod má přivádět plyn z Ruska po dně Baltského moře do Německa, takže obchází státy střední a východní Evropy.

Projekt se zastavil v prosinci, protože švýcarsko-nizozemská společnost Allseas, která pokládá potrubí, přerušila činnost kvůli americkým sankcím. Dánský energetický úřad dnes uvedl, že umožní projektu vedenému ruským plynárenským gigantem Gazprom použít lodě k pokládce potrubí s kotvami namísto vyspělejších plavidel, která využívají takzvanou technologii self-positioning. Ta automaticky udržuje pozici lodě a právě na ni se americké sankce zaměřují.

Další zprávy