Zabijácký instinkt na unikátních záběrech. Sokol v letu "sestřelil" dron

Video Video
28. 7. 2021 14:07
Rus Ilja Bardyš sestupoval se svým dronem na poloostrově Kamčatka, kde točil okolní krajinu. Na jeho stroj náhle zaútočil sokol stěhovavý. Dravec napadl dron se zapnutou kamerou ve výšce 700 metrů. Zařízení sevřel drápy a shodil na zem, kde bezpilotní stroj začal vydávat signál. Sokol zjistil, že dron není ta pravá kořist k sežrání, a po chvíli odletěl.
K překvapivému útoku došlo ve výšce 700 metrů. Pilot tvrdí, že musel reagovat rychle, aby sokola nezranily rotory bezpilotního stroje. | Video: Ilja Bardyš

Sokol útočí na kořist většinou v rychlosti kolem 200 km/h. V střemhlavém letu ale dokáže vyvinout rychlost i přes 350 km/h. "Klesal jsem, pomyslel jsem si: 'Páni, pták!', lekl jsem se a vypnul motory dronu. Bylo štěstí, že se sokol nezranil o rotory," popsal situaci dvaatřicetiletý Bardyš, kterého citoval deník Daily Mail.

Rus natočil záběry už loni, na veřejnost se dostaly ale až nyní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, tvořily se kolony

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět.

Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému, k nehodě přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Před 06:00 se podařilo následky nehody odstranit a dálnici znovu otevřít.

Nehoda se stala na 12. kilometru směrem na Brno. Kolize dvou osobních aut skončila podle informací silničářů vážným zraněním. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy