reklama
 
 

Muž skočil k medvědovi. Zachránil ho policista

24. 11. 2009 11:55
Medvěd bojuje o život, zatímco viník nehody není v ohrožení

Bern - Pětadvacetiletý, zřejmě duševně narušený muž skočil o uplynulém víkendu do čtyři metry hlubokého výběhu hnědých medvědů ve švýcarské metropoli Bernu.

Jeden z medvědů, čtyřletý Finn, se na vetřelce vrhl a začal jej trhat. Přivolaná policie medvěda postřelila; muž příhodu přežil a je mimo ohrožení života, zatímco zvíře o svůj život bojuje, napsal německý deník Bild.

Spolu s desítkami jiných diváků stál o víkendu mladý muž nad výběhem medvědů v Bernu a sledoval zvířata. Náhle přelezl plot, skočil do čtyři metry hlubokého výběhu zvířat a rozběhl se k nim. Čtyřletý medvěd Finn se na vetřelce vrhl, povalil jej a začal kousat. Napadený se pod medvědím obrem jen bezmocně mrskal.

Mezi svědky, kteří se marně snažili zvíře zahnat křikem a házením větví, byl i bernský městský radní Philipp Müller. "Medvěd se oběti postavil na záda a doslova jí z těla rval oblečení, třepal s ní a hryzal," popsal Müller situaci.

Zasáhla policie

Zakrvácenou oběť vysvobodili až přivolaní policisté. Jediným výstřelem zasáhli medvěda do hrudi, raněné zvíře se stáhlo do své jeskyně, kde ho ošetřovatelé zavřeli. Teprve poté mohli hasiči muže vyprostit z příkopu a lékaři jej ošetřili. Muž je podle nich sice ošklivě zraněný, ale není v ohrožení života.

Medvěd Finn, který se narodil v roce 2006 v helsinské zoo, je na tom podstatně hůře. Podle veterinářů bojuje o život a zatím není jasné, zda přežije.

Ředitel bernské medvědí zahrady Bernd Schildger je z toho smutný. "Medvěd reagoval úplně normálně, vždyť ten muž vtrhl do jeho revíru," řekl. "Finn má velmi těžká zranění a je otázka, zda to vůbec přežije," dodal.

Medvěd je erbovním zvířetem města, které od něj odvozuje svůj název (Bär). Švýcarská historická metropole si proto drží několikačlenný chov hnědých medvědů v bývalém hradebním příkopu.

Obdobné případy, kdy lidé z nepochopitelných důvodů pronikli do výběhu medvědů, zažila i berlínská zoo. Letos v dubnu skočila do bazénu ledních medvědů 32letá žena, skončila s lehčími zraněními. V prosinci 2008 vlezl jistý muž do výběhu slavného medvěda Knuta, ošetřovatel zvířat však byl nablízku a zasáhl včas, takže zraněn nebyl nikdo.

autor: ČTK | 24. 11. 2009 11:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama