Muž se dvacet let vydává za svou mrtvou sestru, aby potěšil duševně nemocnou matku

Magazín Magazín
20. 7. 2017 7:48
Padesátiletý muž se začal po smrti své sestry převlékat za ženu, aby učinil šťastnější svou duševně nemocnou matku. Přestože čínskou veřejnost dělí příběh na dva tábory, muž přiznal, že jej názor cizích lidí zase tolik nezajímá. Respekt a péče o starší je součástí čínské kultury po staletí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Již dvacet let se muž z města Kuej-lin v čínské provincii Kuang-si převléká za zesnulou sestru, aby potěšil svou duševně nemocnou matku. Jeho příběh se v posledních dnech začal hojně šířit na čínských sociálních sítích, jak informovala britská BBC.

Na sociální síti Weibo zhlédly video padesátiletého muže v tradičních květovaných šatech, kterak se stará o svou matku, již více než čtyři miliony diváků.

V reportáži vysvětluje, že se do ženského oděvu začal oblékat, když jeho matka po smrti sestry začala vykazovat znaky duševní nemoci.

Nemocná Číňanka převlečenému synovi uvěřila, že je její dcerou. "Je mojí dcerou. Když moje jiná dcera umřela, stala se mou dcerou," řekla k tomu žena.

Nenosím žádné mužské oblečení

Její syn tvrdí, že jej názor ostatních lidí nezajímá, protože převlékání za ženu dělá pro svou matku. "Byla tak šťastná, tak jsem v tom pokračoval. Žiji jako žena prakticky pořád, nenosím žádné mužské oblečení," popsal muž. A dodal, že nechápe, proč by se měl bát, že se mu ostatní budou smát.

Názory veřejnosti se liší. Někteří muži fandí a na Weibo napsali, že je mužovo chování dojalo. "Nezáleží na tom, jak se na to díváte, musíte pochválit tohoto muže za jeho lásku k matce," napsal jeden z uživatelů. Někteří dodali, že mu to jako ženě velmi sluší.

Jiní poznamenali, zda se skutečně jedná o akt lásky syna, nebo o výmluvu proto, aby se oblékal jako transvestita. Jeden z uživatelů se zase pozastavil nad tím, že nemocná matka se neptá, kam zmizel její syn.

Respekt k rodičům, starším a předkům je základem konfucianismu, a tedy jedna z klíčových hodnot čínské společnosti a kultury.

Muž se převléká za ženu, aby potěšil svou matku. | Video: YouTube
 

Právě se děje

Další zprávy