Muž sdílel poslední fotku s dědečkem před jeho smrtí. Lidé na Twitteru truchlí s ním

Magazín Magazín
30. 11. 2019 11:57
Američan Adam Schemm zveřejnil na Twitteru rodinnou fotku s dědečkem, který v nemocnici prožíval své poslední chvíle. Den poté senior zemřel, ale snímek, na kterém se štěstím v očích popíjí pivo se svými nejbližšími, vyvolal na sociální síti vlnu pozitivních reakcí. Lidé poté sdíleli vlastní fotky se zesnulými příbuznými.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: iStock

Jediné, co si 87letý Norbert Schemm z města Appleton v americkém státě Wisconsin přál před svou smrtí, byly společné chvíle s nejbližšími, během nichž by si mohl vypít pivo. Rodina ho proto na jeho nemocničním lůžku navštívila, aby s ním sdílela jeho pocity a vzpomínky.

Schemmův syn Tom pak ze setkání zveřejnil fotku prostřednictvím aplikace WhatsApp. Jeho vnuk Adam pak fotku přidal i na svůj profil na sociální síti Twitter, kde během několika hodin zaznamenala přes čtyři tisíce komentářů, 30 tisíc sdílení a 317 srdíček. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

"Můj dědeček byl po celý život relativně zdravý, ale když nedávno ležel v nemocnici, dověděl se od lékařů, že může mít před sebou své poslední dny. Hned druhý den nám proto zavolal, třetí den nato jsme za ním přišli a čtvrtý den zemřel na rakovinu tlustého střeva," řekl pro BBC Adam.

"Když se teď dívám na naši společnou fotku, vidím, jak se usmívá, a to mi dává pocit útěchy," doplnil. Chvíli podle svých slov zvažoval, jestli snímek na sociální síti vůbec zveřejnit, ale nakonec se rozhodl to přece jenom udělat, protože zachycoval hezký moment. "Pomohlo nám to se vyrovnat se smutkem," vysvětlil Adam.

Jeho i další členy rodiny současně potěšilo, že se s fotkou ztotožnilo tolik cizích lidí. "Chvíle blízkosti a soudržnosti jsou pravděpodobně něčím, s čím se mnoho lidí může identifikovat, nebo jim to může pomoct při jejich truchlení. Všechny komentáře byly velmi vřelé, a diskutující dokonce publikovali vlastní fotky, na kterých dědečkovi připíjeli pivem," přiblížil Adam.

Jedním z lidí, kteří na fotku na Twitteru zareagovali, byl Ben Riggs z amerického města Indianapolis. Sdílel starší snímek se svým 86letým dědečkem Leonem, kterému v roce 2015, než zemřel, splnil jeho přání vychutnat si poslední pivo a doutník.

"Žádné fotky ze svého telefonu nemažu, a když jsem uviděl Adamův snímek, vzpomněl jsem si, že jsem jeden podobný taky zachytil. Vrátit se k okamžiku, kdy váš blízký zažívá poslední chvíli štěstí, byl dobrý pocit," prozradil Ben pro BBC.

Svěřil se také s tím, že jeho dědeček měl Alzheimerovu chorobu, takže ho ke konci života trápily problémy s pamětí, ale Ben si na jeho poslední přání vzpomínal dobře. Zároveň tehdy během dvou dnů přišel nejen o svého dědečka, ale i o otce, který nečekaně zemřel na selhání srdce, a společné fotky tak byly pro Bena způsobem, jak se s těžkou situací vyrovnat.

Dalším, kdo se k vlně fotek se zesnulými příbuznými přidal, byla Brigid Reillyová z Filadelfie, která se podělila o snímek se svou babičkou Theresou Meehanovou, která letos v říjnu ve věku 84 let zemřela na selhání srdce a ledvin.

"O babičku se v té době už starali v hospicu, takže mé rodině bylo jasné, že brzy odejde. Proto jsme jí před koncem života přinesli její oblíbené věci jako sushi, hudbu Franka Sinatry, likér Baileys a hlavně nás všechny pohromadě. O pořízení společné fotky nás tehdy požádala sama," dodala Reillyová.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Aston Villa je díky gólu v nastavení ve finále Ligového poháru

Gól ze třetí nastavené minuty posunul fotbalisty Aston Villy do finále anglického Ligového poháru. Postup trefil záložník Trezeguet střelou z voleje po dlouhém centru dalšího egyptského hráče Ahmeda Elmohamadyho. Birminghamský klub porazil na svém hřišti favorizovaný Leicester 2:1 a po remíze 1:1 z prvního utkání se může těšit do Wembley.

Tam se bude 1. března hrát finále a soupeřem Aston Villy bude lepší z manchesterského derby mezi City a United. První zápas vyhráli obhájci trofeje City 3:1, odveta je na programu ve středu.

Aston Villa, jež v lize bojuje o záchranu a má jen dvoubodový náskok na nesestupové pozice, získala Ligový pohár pětkrát. Naposledy v roce 1996.

Anglický fotbalový Ligový pohár - semifinále, odveta:

Aston Villa - Leicester 2:1 (12. Targett, 90.+3 Trezeguet - 72. Iheanacho). První zápas 1:1, postoupila Aston Villa.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Šéf diplomacie EU: americký plán pro Blízký východ je příležitost k obnovení snah o řešení izraelsko-palestinského konfliktu

Šéf diplomacie Evropské unie Josep Borrell řekl, že americký plán pro mír na Blízkém východě je "příležitostí obnovit naléhavě nutné snahy o schůdné řešení izraelsko-palestinského konfliktu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy