Muž s covidem si oblékl nikáb a vydával se za svou ženu, aby mohl letět letadlem

Magazín Magazín
23. 7. 2021 12:44
Muži z indonéské Jakarty, který měl pozitivní test na koronavirus, se podařilo nastoupit do letadla, když se přestrojil za svou manželku. Jeho plán ale nakonec prokoukla letuška a po přistání ho zadržela policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Muž, který byl pozitivně testovaný na covid-19, si koupil letenku na jméno své manželky. "Vzal si na letiště i její veškeré průkazy totožnosti, včetně PCR testu a očkovacího průkazu," řekl šéf indonéské policie Aditya Laksimada pro server ABC News.

Zaměstnanci letiště si nevšimli, že se vydává za svou ženu, obličej mu totiž zakrýval nikáb. Pustili jej proto na palubu vnitrostátního letadla letícího z Jakarty do města Ternate v provincii Severní Moluky.

Lest byla prozrazena až ve chvíli, kdy si letuška na palubě letadla všimla, že se muž převléká na toaletě, a nahlásila incident úřadům. Policie v Ternate, kde chtěl muž přistát, ho po přistání letadla ihned zadržela. 

Muž byl identifikován pouze podle iniciál a následně byl testován na covid-19. Ukázalo se, že virus měl, a nyní zůstává v domácí karanténě. Policie uvedla, že případ nadále vyšetřuje.

Mohlo by vás zajímat: Virolog o budoucnosti covidu-19

Život v pandemii - virolog Jan Weber o budoucnosti covidu-19 | Video: Kristýna Pružinová, Jakub Zuzánek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy