Muž s covidem si oblékl nikáb a vydával se za svou ženu, aby mohl letět letadlem

Magazín Magazín
23. 7. 2021 12:44
Muži z indonéské Jakarty, který měl pozitivní test na koronavirus, se podařilo nastoupit do letadla, když se přestrojil za svou manželku. Jeho plán ale nakonec prokoukla letuška a po přistání ho zadržela policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Muž, který byl pozitivně testovaný na covid-19, si koupil letenku na jméno své manželky. "Vzal si na letiště i její veškeré průkazy totožnosti, včetně PCR testu a očkovacího průkazu," řekl šéf indonéské policie Aditya Laksimada pro server ABC News.

Zaměstnanci letiště si nevšimli, že se vydává za svou ženu, obličej mu totiž zakrýval nikáb. Pustili jej proto na palubu vnitrostátního letadla letícího z Jakarty do města Ternate v provincii Severní Moluky.

Lest byla prozrazena až ve chvíli, kdy si letuška na palubě letadla všimla, že se muž převléká na toaletě, a nahlásila incident úřadům. Policie v Ternate, kde chtěl muž přistát, ho po přistání letadla ihned zadržela. 

Muž byl identifikován pouze podle iniciál a následně byl testován na covid-19. Ukázalo se, že virus měl, a nyní zůstává v domácí karanténě. Policie uvedla, že případ nadále vyšetřuje.

Mohlo by vás zajímat: Virolog o budoucnosti covidu-19

Život v pandemii - virolog Jan Weber o budoucnosti covidu-19 | Video: Kristýna Pružinová, Jakub Zuzánek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy