Převléká se za potkana, který byl před pěti roky senzací. A zažívá stejný úspěch

Magazín Magazín
20. 11. 2020 18:00
New York má novou virální hvězdu. Internet v posledních dnech fascinuje muž v převleku potkana, který se toulá po nástupišti metra a táhne za sebou obří plátek pizzy. Lidé se s ním fotí a považují ho za roztomilou atrakci v této nelehké době, píšou americká média.
Lidí se trochu bojí, ale za tu pizzu to stojí. Newyorský pizza krysák začíná být ve městě populární | Video: TikTok/Jonothon Lyons

Na první pohled to vypadá jako absurdní symbol roku 2020, nicméně pro Newyorčany nejde o prvního potkana s pizzou, ze kterého se stala hvězda sociálních sítí. Již před pěti roky si svých 15 minut slávy užil hlodavec, který statečně táhl po schodech newyorského metra ulovený plátek pizzy.

Ze zvířete se okamžitě stala virální senzace a od té doby je pro Newyorčany natáčení hlodavců s ukradeným jídlem v metru tak trochu tradicí.

A právě na ni navazuje pouliční umělec Jonothon Lyons, který se za potkana převléká. Na Instagramu a TikToku se pak chlubí videi z Brooklynského mostu, Times Square nebo z newyorského metra, kde dodržuje hygienická nařízení a má nasazenou roušku, píše web magazínu Forbes.

Kolemjdoucí podle Lyonse reagují třemi způsoby - buď je to rozesměje, vyděsí, nebo je jim úplně lhostejný. "Lidi říkají, že tohle je možné jenom v New Yorku, a je to pravda. Tady totiž každý den narazíte na něco úplně šíleného," směje se umělec, který je paradoxně rodákem z Arizony. Do New Yorku se přistěhoval před 15 roky, když dokončil vysokou školu. "A už jsem tu zůstal, odjet nemám v plánu," dodává.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy