Muž bránil rodinu proti zmatenému klokanovi

Kristina Winklerová
10. 3. 2009 9:20
Canberra - Rozzuřený klokan uprostřed noci vyděsil spící australskou domácnost. Ohromný vačnatec pak v lítém boji s hlavou rodiny ukázal, že není žádné roztomilé zvířátko.

Téměř dvoumetrové zvíře proskočilo ve dvě hodiny ráno oknem do ložnice domu, kde v tu chvíli spal Beat Ettlin společně se svou ženou a devítiletou dcerou.

Prvotní úleva, že se v místnosti namísto lupiče ocitl dezorientovaný klokan, se záhy změnila v obavu o vlastní bezpečí a také o majetek.

Zatímco se totiž vyděšená rodina snažila chránit pod přikrývkou, klokan se vydal ničit další části domu. Zmatené a poraněné zvíře zatínalo drápy do nábytku a zanechávalo za sebou krvavé stopy.

"Byl jsem rozespalý, takže jsem si nejprve myslel, že k nám oknem proskočil šílený nindža. Bylo by to asi stejně pravděpodobné, jako že se dovnitř dostane klokan," svěřil se podle listu Guardian otec rodiny místním médiím.

Dvaačtyřicetiletý Ettlin se ale vzápětí projevil jako hrdina, když se rozhodl běsnícímu návštěvníkovi postavit. Klokan totiž dorazil také do pokoje jeho desetiletého syna, který z postele vyděšeně křičel.

Na klokana šel v trenýrkách

"Pomyslel jsem si, že tohle může být pro celou rodinu skutečně nebezpečné," svěřil se muž, který se na klokana vrhnul jen ve spodním prádle.

V domě na předměstí Canberry se tak rozpoutal souboj muže proti čtyřicetikilovému klokanovi. Ettlin krvácejícího savce překvapil zezadu, skočil na něj a přirazil k zemi.

Zatímco nepouštěl vzpouzejícího se tvora z pevného sevření, táhl ho do chodby a směrem k venkovním dveřím. Odvážný muž pak volnou rukou dveře otevřel a zraněného klokana vystrčil ven.

Ettlin z neobvyklé rvačky vyvázl jen se škrábanci na nohách a hýždích a s roztrhaným spodním prádlem. Sám se označuje za šťastného člověka.

"Měl jsem na sobě jenom trenýrky. Připadal jsem si velmi zranitelný," dodal. "Myslím, že je to hrdina. Hrdina v trenýrkách," pochvalovala si pozitivní výsledek hrůzostrašného zážitku Ettlinova o tři roky mladší žena.

Zraněné zvíře uteklo zpět do blízkého lesa, odkud pravděpodobně také přišlo. Podle odborníka na australská zvířata Grega Baxtera vpadnou klokani do domu jen výjimečně. V minulosti tak ale několikrát učinili, protože byli vystrašení.

"Je to velmi neobvyklé, ale když klokani zpanikaří, ztratí veškerý smysl pro ostražitost a jednoduše prchají tam, kudy myslí, že mohou uniknout," vysvětlil.

 

Právě se děje

Další zprávy