Rus vymyslel drink koronavirus. Má lidi zastavit před vykupováním toaletního papíru

Magazín Magazín
22. 3. 2020 19:22
Moskevský bar Razvedka prý našel lék na sílící úzkost z pandemie koronaviru. Začal prodávat drink nesoucí název po viru způsobujícím onemocnění Covid-19. „Koktejl by se měl konzumovat, když má člověk nutkání vykupovat toaletní papír nebo pohanku,“ uvedl bar na svém Instagramu.
Koktejl Koronavirus má pomoci Moskvanům snížit míru paniky a nevykupovat zásoby.
Koktejl Koronavirus má pomoci Moskvanům snížit míru paniky a nevykupovat zásoby. | Foto: Razvedka Bar/Instagram

Sklenice naplněná ledem obsahuje dvě injekční stříkačky, jednu se zelenou a druhou s červenou tekutinou. Složení odmítl manažer podniku Anton Zagaryja prozradit. "Nápad na koktejl přišel náhle, tak jako virus sám," řekl agentuře Reuters.

Drink vznikl, aby pomohl Moskvanům snížit míru strachu a úzkosti s tím, jak roste počet nakažených. K 20. březnu Rusko eviduje 199 nakažených onemocněním Covid-19 a jednu oběť. "Rozhodli jsme se, že se pokusíme snížit míru napětí a paniky, které jsou v této situaci našimi největšími nepřáteli," říká Zagaryja.

Bar doporučuje konzumovat nápoj, když člověka přepadne nepřemožitelná touha nakupovat zásoby toaletního papíru a pohanky. Právě pohanka se v Rusku vedle toaletního papíru stala vyhledávanou komoditou.

Pohanka je v Rusku či Litvě oblíbenou potravinou seniorů, uvádí deník The Moscow Times. Je velice levná a lidé ji mohou skladovat roky. To, že ji nyní v Rusku skupují všechny věkové kategorie, je však známkou paniky. A to přesto, že prezident Putin ve svém úterním projevu zdůraznil, že není důvod vykupovat obchody.

"Samozřejmě si musíte mýt ruce a dělat to, co doporučuje Světová zdravotnická organizace," říká Zagaryja. "Ale nemusíte panikařit. Proč? Nikomu to nepomůže," dodává.

Video: Veselovský radí, jak na roušky

Nosit jakékoliv roušky má smysl. Zejména proto, že tak budeme chránit své okolí před našimi, možná nakaženými kapénkami. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy