Soči zažije módní přehlídku: Sportovce oblékly slavné značky

Soči zažije módní přehlídku: Sportovce oblékly slavné značky
Ralph Lauren chystal kolekci i pro letní OH v Londýně. Tehdy ho média pranýřovala, že americké hvězdy oblékl sice do značkového, ale ušitého v Číně.
U kolekce pro Soči tak okamžitě předložil dobrozdání, že každý kousek byl vyroben v USA.
Módním recenzentům se ale nezavděčil. "Tým USA se oblékl jako vaše bohatá tetička," napsal například bloger Rio2016.
A jiná módní blogerka napsala: "Je to tak hezké, že Ralph Lauren ukecal svoji babičku, aby upletla svetry pro americký tým..."
Foto: Reuters
Simona Holecová
27. 1. 2014 15:25

New York - Až budete sledovat slavnostní defilé sportovců při zahájení zimní olympiády v Soči, budete si moci připadat jako na módní přehlídce.

Mnohé z týmových kolekcí totiž pochází z dílen tak slavných návrhářských domů, jako je Armani, Ralph Lauren či Lacoste.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy