Soči zažije módní přehlídku: Sportovce oblékly slavné značky

Soči zažije módní přehlídku: Sportovce oblékly slavné značky
Ralph Lauren chystal kolekci i pro letní OH v Londýně. Tehdy ho média pranýřovala, že americké hvězdy oblékl sice do značkového, ale ušitého v Číně.
U kolekce pro Soči tak okamžitě předložil dobrozdání, že každý kousek byl vyroben v USA.
Módním recenzentům se ale nezavděčil. "Tým USA se oblékl jako vaše bohatá tetička," napsal například bloger Rio2016.
A jiná módní blogerka napsala: "Je to tak hezké, že Ralph Lauren ukecal svoji babičku, aby upletla svetry pro americký tým..."
Foto: Reuters
Simona Holecová
27. 1. 2014 15:25

New York - Až budete sledovat slavnostní defilé sportovců při zahájení zimní olympiády v Soči, budete si moci připadat jako na módní přehlídce.

Mnohé z týmových kolekcí totiž pochází z dílen tak slavných návrhářských domů, jako je Armani, Ralph Lauren či Lacoste.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy