"Mňam, mňam, kdo půjde do trouby první?" Gordon Ramsay rozlítil ochránce zvířat

Magazín Magazín
15. 8. 2022 10:50
Gordon Ramsay koncem července zveřejnil na TikToku video, na kterém vstupuje do ohrady s ovcemi a hraje velkého zlého vlka, zatímco radostně volá: "Sežeru tě!" Klip vyvolal na sociální síti velký ohlas, vidělo ho přes 14 milionů lidí a britský šéfkuchař si za něj vysloužil kritiku.
Šéfkuchař Gordon Ramsey
Šéfkuchař Gordon Ramsey | Foto: TikTok Gordona Ramseyho

Ramsay zlomyslně mne rukama a přitom říká směrem ke zvířatům: "Mňam, mňam, mňam, mňam, mňam. Který z nich půjde do trouby jako první?" 

Klip se dostal i do hledáčku organizace PETA, která hájí práva zvířat. Ta vyzvala Ramsayho pět dětí, aby se ho zřekly. Viceprezidentka britské pobočky PETA Elisa Allenová řekla webu LADBible, že 55letý šéfkuchař je "bezcitný člověk, který ze sebe dělá hlupáka".

@gordonramsayofficial

The Lamb sauce was still not found in the making of this video…..

♬ original sound - Gordon Ramsay

"Zastrašování něžných oveček je hulvátské, ne zábavné," řekla. "Ta jehňátka jsou jen mláďata, která chtějí od života jen málo - šanci ho prožít a neskončit v ústech tohoto pitomce nebo kohokoli jiného."

Lidé na TikToku také rychle poukázali na to, že na spotřebitelském trhu existuje rozpor mezi masem v obchodech a živými zvířaty a že video alespoň překlenuje propast mezi nimi. "Lidé jsou přecitlivělí. Co myslíte, že se asi tak děje, než se maso dostane do obchodu?" zněl jeden z komentářů k videu. Australští psychologové tento jev nazvali "masovým paradoxem", kdy lidé nemají problém konzumovat maso, ale vadí jim pohled utrpení zvířat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

USA a Korea odpálily čtyři rakety v reakci na balistický test KLDR

Armády Koreje a Spojených států dnes ve směru Japonského moře odpálily čtyři rakety země-země. Informovalo o tom jihokorejské ministerstvo obrany. Šlo podle něho o reakci na úterní test, při němž Severní Korea odpálila balistickou střelu, která poprvé od roku 2017 přeletěla japonské území.

Jihokorejský rezort obrany informoval, že jedna z raket se krátce po odpálení zřítila.

Úterní severokorejský test, který byl pátým během deseti dnů, ostře odsoudily jak Spojené státy, tak NATO. USA a Jižní Korea na test reagovaly leteckým cvičením, během něhož jihokorejský bojový letoun F-15K odpálil naváděné bomby na cíl v moři západně od korejského pobřeží. Armáda cvičení označila za "ukázku schopnosti přesného úderu".

V roce 2017, kdy Severní Korea naposledy odpálila raketu přes japonské území, podnikla jen o několik dnů později test atomové zbraně. Někteří analytici tvrdí, že je velmi pravděpodobné, že Pchjongjang koncem měsíce opět vyzkouší jadernou zbraň.

Rezoluce OSN zakazují Severní Koreji provádět zkoušky balistických raket jakéhokoliv doletu, které by byly schopné nést jadernou hlavici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy