Mluvčím pražské filozofické fakulty je Petr Kukal. Dřív vtipně tweetoval pro ministerstvo kultury

Magazín Magazín
23. 4. 2018 13:45
Básník Petr Kukal, který se do povědomí lidí zapsal jako správce twitterového účtu ministerstva kultury, je novým mluvčím Filozofické fakulty UK.
Kukal
Kukal | Foto: DVTV

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze má nového tiskového mluvčího, od 1. května jím bude básník Petr Kukal. Ten se do povědomí veřejnosti zapsal jako někdejší správce twitterového účtu ministerstva kultury. Ve funkci nahradí Inu Píšovou, která je na mateřské dovolené. 

Na fakultě bude mít Kukal na starosti komunikaci s médii a část komunikace na sociálních sítích. Bude se podílet také na utváření celkové PR strategie fakulty.

"Filozofickou fakultu UK jsem si vybral srdcem, a to především pro názorovou a duchovní svobodu, která je s akademickým prostředím tradičně spjatá. Jsem navíc přesvědčený, že humanitní vzdělání, dnes občas zpochybňované, je naopak základem vší vzdělanosti a kultury. Přírodní vědy a technické obory znají obrovské množství odpovědí. Tím víc potřebujeme lidi, kteří se budou trvale ptát, v čem je otázka," napsal Kukal v tiskové zprávě, kterou filozofická fakulta uveřejnila na svých internetových stránkách.

Pro odchod z ministerstva kultury se Kukal rozhodl na začátku roku. Účet, který pro resort spravoval, si získal velkou oblibu a obdržel i ocenění Křišťálová lupa. Sledovalo ho 26 tisíc uživatelů Twitteru, což byl nejvyšší počet mezi všemi českými ministerstvy. Ve svých tweetech Kukal často vtipně připomínal různá výročí a dodával k nim paralelu se současností. Svoje osobité příspěvky zveřejňoval také na soukromém účtu @Ktweetuje

 

Právě se děje

před 58 minutami

Němečtí sociální demokraté mají nové vedení, předsedy se stali Eskenová a Walter-Borjans

Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se v pátek stali členka Spolkového sněmu z Bádenska-Württemberska Saskia Eskenová a exministr financí Severního Porýní-Vestfálska Norbert Walter-Borjans. Rozhodl o tom sjezd SPD v Berlíně, který tak potvrdil výsledky celostranického hlasování z konce listopadu. Oba politici, kteří mají stranu vyvést z hluboké krize, jsou vnímáni jako kritici vlády velké koalice SPD a CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy