Mluvčím pražské filozofické fakulty je Petr Kukal. Dřív vtipně tweetoval pro ministerstvo kultury

Magazín Magazín
23. 4. 2018 13:45
Básník Petr Kukal, který se do povědomí lidí zapsal jako správce twitterového účtu ministerstva kultury, je novým mluvčím Filozofické fakulty UK.
Kukal
Kukal | Foto: DVTV

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze má nového tiskového mluvčího, od 1. května jím bude básník Petr Kukal. Ten se do povědomí veřejnosti zapsal jako někdejší správce twitterového účtu ministerstva kultury. Ve funkci nahradí Inu Píšovou, která je na mateřské dovolené. 

Na fakultě bude mít Kukal na starosti komunikaci s médii a část komunikace na sociálních sítích. Bude se podílet také na utváření celkové PR strategie fakulty.

"Filozofickou fakultu UK jsem si vybral srdcem, a to především pro názorovou a duchovní svobodu, která je s akademickým prostředím tradičně spjatá. Jsem navíc přesvědčený, že humanitní vzdělání, dnes občas zpochybňované, je naopak základem vší vzdělanosti a kultury. Přírodní vědy a technické obory znají obrovské množství odpovědí. Tím víc potřebujeme lidi, kteří se budou trvale ptát, v čem je otázka," napsal Kukal v tiskové zprávě, kterou filozofická fakulta uveřejnila na svých internetových stránkách.

Pro odchod z ministerstva kultury se Kukal rozhodl na začátku roku. Účet, který pro resort spravoval, si získal velkou oblibu a obdržel i ocenění Křišťálová lupa. Sledovalo ho 26 tisíc uživatelů Twitteru, což byl nejvyšší počet mezi všemi českými ministerstvy. Ve svých tweetech Kukal často vtipně připomínal různá výročí a dodával k nim paralelu se současností. Svoje osobité příspěvky zveřejňoval také na soukromém účtu @Ktweetuje

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy