Mluvčím pražské filozofické fakulty je Petr Kukal. Dřív vtipně tweetoval pro ministerstvo kultury

Magazín Magazín
23. 4. 2018 13:45
Básník Petr Kukal, který se do povědomí lidí zapsal jako správce twitterového účtu ministerstva kultury, je novým mluvčím Filozofické fakulty UK.
Kukal
Kukal | Foto: DVTV

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze má nového tiskového mluvčího, od 1. května jím bude básník Petr Kukal. Ten se do povědomí veřejnosti zapsal jako někdejší správce twitterového účtu ministerstva kultury. Ve funkci nahradí Inu Píšovou, která je na mateřské dovolené. 

Na fakultě bude mít Kukal na starosti komunikaci s médii a část komunikace na sociálních sítích. Bude se podílet také na utváření celkové PR strategie fakulty.

"Filozofickou fakultu UK jsem si vybral srdcem, a to především pro názorovou a duchovní svobodu, která je s akademickým prostředím tradičně spjatá. Jsem navíc přesvědčený, že humanitní vzdělání, dnes občas zpochybňované, je naopak základem vší vzdělanosti a kultury. Přírodní vědy a technické obory znají obrovské množství odpovědí. Tím víc potřebujeme lidi, kteří se budou trvale ptát, v čem je otázka," napsal Kukal v tiskové zprávě, kterou filozofická fakulta uveřejnila na svých internetových stránkách.

Pro odchod z ministerstva kultury se Kukal rozhodl na začátku roku. Účet, který pro resort spravoval, si získal velkou oblibu a obdržel i ocenění Křišťálová lupa. Sledovalo ho 26 tisíc uživatelů Twitteru, což byl nejvyšší počet mezi všemi českými ministerstvy. Ve svých tweetech Kukal často vtipně připomínal různá výročí a dodával k nim paralelu se současností. Svoje osobité příspěvky zveřejňoval také na soukromém účtu @Ktweetuje

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy