Chlapec nadával, že nemá klid na videohry. Rušil ho křik matky, kterou mlátil otec

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
20. 5. 2016 16:22
Mladík z Česka vysílal hraní počítačové hry přes populární streamovací platformu Twitch, zatímco se na pozadí videa ozýval křik jeho matky a rány. Chlapce situace nerozhodila, hrál dál a situaci jen komentoval slovy "Já z toho mám takovou pr**l." I kvůli tomu se stal na sociálních sítích terčem kritiky. Sestříhané video s incidentem zaznamenalo přes 120 tisíc zhlédnutí. Případem se zabývá policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Neobvyklá kauza domácího násilí se objevila na českém internetu. Mladý youtuber vysílal podobně jako mnoho jeho vrstevníků přes populární portál Twitch.

Na pozadí akční hry Counter Strike: Global Offensive, kterou hrál a zároveň vysílal přes internet, se ozýval křik jeho matky a násilné zvuky. Jak se později ukázalo, jednalo se podle chlapcových slov o opilého otce, který přišel domů a vybíjel si zlost na ženě. Případem se již zabývá policie. 

Mladíka vyhrocená situace nerozhodila a hrál dál. Vše okomentoval divákům slovy: "Já z toho mám takovou pr**l."

I kvůli tomu se stal na sociálních sítích terčem kritiky. Divákům vadilo, že proti násilnému otci nezakročil, další kritizovali, že se snažil situaci zlehčovat a společně s kamarády si dělal z vážné situace legraci. Nejvíce lidi popudila věta: "To je šílený tady v tom baráku, člověk nemá ani klid na streamování," kterou řekl s úsměvem na rtech. 

"Je mi zle z toho, jak se směje a dělá si z toho ještě pr**l, když je slyšet, jak jeho mamka trpí vedle v pokoji. Kamarádi klasický puberťáci, co se tomu jen smějí, jako by to byla nějaká videohra," popisuje pod videem jeden z diskutujících.

Podle psycholožky Ivy Smolové je zarážející, kolik nenávistných reakcí se k videu objevilo. "Přijde mi drsné, kolik lidí chce po dítěti, aby řešilo situaci mezi jeho rodiči. Nehledě na to, že pokud v tom vyrůstal od malička, je to pro něj standardní situace," řekla Aktuálně.cz a dodala, že když situaci neřeší samotná žena, nikdo nemůže chtít, aby ji řešil teprve 14letý kluk.

Zlehčování situace je forma obrany

"Samozřejmě se může stát, že to dítě nevydrží a mezi ty dospělé se postaví, ale většinou to pak akorát odnese. Tuhle situaci musí řešit dospělý a nejenom v rodině, ale třeba také sousedi. To mi neříkejte, že tenhle křik nikdo neslyšel," míní Smolová.

Ta má pochopení i pro zlehčování situace ze strany chlapce, kterou chápe jako určitý druh obrany proti nepříjemné situaci. "Je to nějaká forma potlačení toho problému. Ono přiznat mezi vrstevníky problém v rodině není vůbec jednoduché. Tady to navíc zaznívá online, takže se to nedá popřít. Může se tomu pouze nějakým způsobem bránit," tvrdí psycholožka.

Podle ní je při podobných problémech potřeba, aby týraní jedinci vyhledali odbornou pomoc. Děti by při podobných případech měly využít například anonymních telefonních linek, které nabízejí různá centra zabývající se problematikou domácího násilí. Ty se s případem obrátí i na policii.

Právě policie se podle mluvčí Markéty Janovské zabývá i tímto případem.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy