Chlapec nadával, že nemá klid na videohry. Rušil ho křik matky, kterou mlátil otec

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
20. 5. 2016 16:22
Mladík z Česka vysílal hraní počítačové hry přes populární streamovací platformu Twitch, zatímco se na pozadí videa ozýval křik jeho matky a rány. Chlapce situace nerozhodila, hrál dál a situaci jen komentoval slovy "Já z toho mám takovou pr**l." I kvůli tomu se stal na sociálních sítích terčem kritiky. Sestříhané video s incidentem zaznamenalo přes 120 tisíc zhlédnutí. Případem se zabývá policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Neobvyklá kauza domácího násilí se objevila na českém internetu. Mladý youtuber vysílal podobně jako mnoho jeho vrstevníků přes populární portál Twitch.

Na pozadí akční hry Counter Strike: Global Offensive, kterou hrál a zároveň vysílal přes internet, se ozýval křik jeho matky a násilné zvuky. Jak se později ukázalo, jednalo se podle chlapcových slov o opilého otce, který přišel domů a vybíjel si zlost na ženě. Případem se již zabývá policie. 

Mladíka vyhrocená situace nerozhodila a hrál dál. Vše okomentoval divákům slovy: "Já z toho mám takovou pr**l."

I kvůli tomu se stal na sociálních sítích terčem kritiky. Divákům vadilo, že proti násilnému otci nezakročil, další kritizovali, že se snažil situaci zlehčovat a společně s kamarády si dělal z vážné situace legraci. Nejvíce lidi popudila věta: "To je šílený tady v tom baráku, člověk nemá ani klid na streamování," kterou řekl s úsměvem na rtech. 

"Je mi zle z toho, jak se směje a dělá si z toho ještě pr**l, když je slyšet, jak jeho mamka trpí vedle v pokoji. Kamarádi klasický puberťáci, co se tomu jen smějí, jako by to byla nějaká videohra," popisuje pod videem jeden z diskutujících.

Podle psycholožky Ivy Smolové je zarážející, kolik nenávistných reakcí se k videu objevilo. "Přijde mi drsné, kolik lidí chce po dítěti, aby řešilo situaci mezi jeho rodiči. Nehledě na to, že pokud v tom vyrůstal od malička, je to pro něj standardní situace," řekla Aktuálně.cz a dodala, že když situaci neřeší samotná žena, nikdo nemůže chtít, aby ji řešil teprve 14letý kluk.

Zlehčování situace je forma obrany

"Samozřejmě se může stát, že to dítě nevydrží a mezi ty dospělé se postaví, ale většinou to pak akorát odnese. Tuhle situaci musí řešit dospělý a nejenom v rodině, ale třeba také sousedi. To mi neříkejte, že tenhle křik nikdo neslyšel," míní Smolová.

Ta má pochopení i pro zlehčování situace ze strany chlapce, kterou chápe jako určitý druh obrany proti nepříjemné situaci. "Je to nějaká forma potlačení toho problému. Ono přiznat mezi vrstevníky problém v rodině není vůbec jednoduché. Tady to navíc zaznívá online, takže se to nedá popřít. Může se tomu pouze nějakým způsobem bránit," tvrdí psycholožka.

Podle ní je při podobných problémech potřeba, aby týraní jedinci vyhledali odbornou pomoc. Děti by při podobných případech měly využít například anonymních telefonních linek, které nabízejí různá centra zabývající se problematikou domácího násilí. Ty se s případem obrátí i na policii.

Právě policie se podle mluvčí Markéty Janovské zabývá i tímto případem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hokejový útočník Sobotka dohraje sezonu ve Spartě

Hokejový útočník Vladimír Sobotka bude působit ve Spartě i ve zbytku sezony. Třiatřicetiletý hráč se zkušenostmi z NHL má s Pražany podepsanou smlouvu do konce ledna, s klubem se již ale domluvil na jejím prodloužení.

"Je to na dobré cestě. Věděli jsme, že bereme rozdílového hráče a jsme s Vláďou naprosto spokojeni. Splňuje naše představy," uvedl sportovní ředitel Sparty Petr Ton pro O2 TV v průběhu dnešního zápasu v Brně. Oficiálně by obě strany měly dohodu potvrdit příští týden.

Sobotka přišel do Sparty v polovině listopadu a nejprve podepsal měsíční smlouvu, kterou následně prodloužil do konce ledna. Dosud odehrál 24 zápasů, ve kterých nasbíral 23 bodů za čtyři branky a 19 asistencí. Nejčastěji nastupuje v elitní formaci společně s kapitánem Michalem Řepíkem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Basketbalistky USK se rozloučily s Euroligou výhrou nad Gdyní

Basketbalistky ZVVZ USK Praha se rozloučily s touto sezonou Evropské ligy vítězstvím nad Gdyní 80:67. Double double si v utkání 6. kola připsala za vítězky Američanka Brionna Jonesová, která byla s 27 body nejlepší střelkyní zápasu a přidala 10 doskoků. V týmu Gdyně se povedl také Lauře Miškinieneové se 17 body a 13 doskoky.

Naději na postup ze skupiny B do čtvrtfinále ztratily svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové v domácí "bublině" v hale na Královce porážkami v úterý s Fenerbahce Istanbul a ve čtvrtek s Lyonem. Mezi nejlepší osmičkou chybí USK poprvé od sezony 2012/13.

Gdyně, která v silné skupině neuhrála ani jednu výhru, držela s domácím týmem v první čtvrtině krok a dokonce v jednu chvíli vedla o pět bodů. Bylo to především díky devíti bodům Alice Kunekové. V druhé čtvrtině už ale USK, který tradičně střelecky držela Jonesová, dokázal získat až desetibodový náskok.

Polský celek se ještě snažil vrátit do hry, ale přišla desetibodová šňůra USK mezi 27. a 40. minutou. Dovršila ji dvěma trojkami za sebou Kateřina Elhotová, před ní ještě jednu proměnila Teja Oblaková. Vyplynulo z toho vedení 52:37. Dvakrát Pražanky unikly i do největšího rozdílu 16 bodů a bez problémů dokráčely k prvnímu úspěchu v domácím turnaji a celkově třetí výhře v soutěži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy