Mladík na sebe vyskládal pět bonbonů. Je z toho světově uznávaný rekord

Video Video
19. 7. 2021 10:14
Během jednoho z lockdownů ve Velké Británii se třiadvacetiletý mladík Will Cutbill tak nudil, že na sebe začal skládat své oblíbené bonbony M&M's.
Mladík na sebe vyskládal pět bonbonů. Je z toho světově uznávaný rekord | Video: Guinness World Records

Ambici zapsat se jednou do Guinnessovy knihy rekordů měl Will už jako malý chlapec: "Každý rok jsem si tu knihu kupoval a snil o tom, že si v ní jednou přečtu i svoje jméno."

Willův sen se proměnil ve skutečnost ve chvíli, kdy se mu podařilo na sebe naskládat pět svých oblíbených malých čokoládových bonbonů. Jeho předchůdci Silvio Sabba z Itálie a Australan Brendan Kelbie tak byli rázem překonáni. 

Navzdory rekordu, který vyžaduje extrémní trpělivost a obratnost, mladík přiznal, že ve skutečnosti příliš velký talent pro vyvažování nemá: "Můj smysl pro rovnováhu je hrozný, sotva můžu stát na jedné noze. Talent na čokoládu ale mám, ať už je naskládaná na sebe, vyvážená nebo prostě jen snědená," uzavírá pyšný majitel oficiálně uznaného rekordu encyklopedií Guinness World Records.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy