Mladík celý rok streamoval svůj běžný život. Kameru nevypínal při sexu ani na toaletě

Magazín Magazín
25. 8. 2020 12:42
Před více než rokem připadal Michaelovi Gerrymu jeho život natolik prázdný, že uvažoval o sebevraždě. Pak ho však napadlo proměnit svoje soukromí v reality show. Rozjel živé internetové vysílání a po dobu 365 dnů trávil každou vteřinu před kamerou. Nyní si mladík pochvaluje, že se z něj díky streamování stal úplně jiný člověk.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Byl leden 2019, když se 22letý Američan Michael Gerry rozhodl začít snímat každou vteřinu svého života na kameru a všechno rovnou veřejně vysílat. Experiment mu nakonec vydržel celý rok a v současnosti uvažuje, co si z něj odnesl. "Ještě pořád přemýšlím, k čemu to všechno bylo," uvedl nedávno na svém YouTube kanále. Informoval o tom americký zpravodajský web Insider.

Gerry se svěřil, že projekt celoročního živého streamu mu pomohl dostat se ze stavu, kdy měl pocit, že jeho život nevede k žádnému cíli. Poté, co mladíka vyhodili z univerzity, strávil rok prací videoeditora v Los Angeles. Následně žil několik měsíců v Amsterdamu a nakonec se odstěhoval do města College Station v Texasu.

V té době Gerry neměl žádné solidní zaměstnání, žil z peněz, které se svým bratrem vyhrál v soutěži Faktor strachu, a uvažoval o sebevraždě. "Projekt živého vysílání pro mě byl jedinou smysluplnou alternativou smrti, byla to jediná věc, která mi tehdy přišla zajímavá," připustil Gerry.

A tak začal chodit ven s kamerou připevněnou na rameni, několik kamer umístil do svého bytu, a kdykoli seděl u počítače, zapínal si webkameru nad monitorem. Streamoval na několika platformách současně, mimo jiné na YouTube a na Twitchi, a to při aktivitách, které byly zajímavé, i při těch všedních.

Nedělal jsem to pro peníze ani pro slávu

Lidé ho mohli sledovat, jak spí, řídí auto, baví se s kamarády, jí nebo randí. Jediné momenty, při nichž se zpočátku nenatáčel, byly sex a návštěvy toalety. Nakonec se však Gerry natolik osmělil, že v závěrečné fázi projektu pustil diváky i do těch nejintimnějších oblastí svého života.

Počet jeho fanoušků se díky tomu výrazně zvýšil. Mladík ale pro tyto účely musel začít používat platformu Robot Streamer, kde zveřejňování citlivějších záběrů nebylo v rozporu s pravidly. Před kamerou například došlo i k jedné romantické schůzce a Gerry tvrdí, že osoba, se kterou se intimně sblížil, o jeho projektu věděla a s natáčením souhlasila.

"Nedělal jsem to pro peníze ani pro slávu. Jenom mi to přišlo zajímavé a říkal jsem si, že si svět zaslouží něco takového vidět," zdůraznil Gerry. Cílem projektu podle něj bylo vymezit se vůči trendu posledních let, kdy influenceři na sociálních sítích neustále hrají nějaké role a snaží se být za každou cenu zábavní a zajímaví. Gerry naproti tomu chtěl ukázat autentický život bez příkras.

Přesto nebo právě proto si našel publikum. I když se z jeho streamu nestal virální hit, na YouTube si vytvořil oddanou komunitu čítající přes šest tisíc odběratelů a desítky z nich mu posílaly finanční dary prostřednictvím webu Patreon.

Díky streamu skoncoval s alkoholem

O některé kontroverzní výjevy ovšem v průběhu Gerryho rok trvajícího vysílání nebyla nouze. V některých fázích byl mladík denně opilý, hádal se s kamarády a nadával neznámým lidem, které potkal na ulici. Když se na své chování zpětně díval na záznamu, pomohlo mu to podle jeho slov udělat některé zásadní životní změny.

"Někdy mezi čtvrtým a pátým měsícem jsem přestal pít kofein i alkohol a zatrhl jsem si jakékoli jiné návykové látky. Začal jsem jíst zdravěji, pravidelně cvičit a najednou jsem zjistil, že už mě život ani zdaleka neštve tak jako dřív," přiblížil Gerry proměnu, ke které ho streamování dohnalo.

Dodal, že o sebevraždě už nepřemýšlí a momentálně píše knihu, ve které čtenářům radí, jak mohou rok trvající internetové vysílání uskutečnit také.

Mohlo by vás zajímat: V 71 letech je hvězdou Instagramu

V 71 letech je fitness hvězdou Instagramu. Cvičení přitom od malička nenáviděla | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy