Mladá Angličanka zachránila sestru před krokodýlem. Dala zvířeti ránu pěstí

Magazín Magazín
11. 6. 2021 11:45
Jen málokdo by v takové situaci dokázal reagovat tak statečně a pohotově. Když ale mladá Angličanka Georgia Laurieová viděla, jak na její sestru Melissu při plavání zaútočil krokodýl a snažil se ji utopit, ani chvíli nezaváhala a vrazila ještěrovi ránu pěstí. Nyní jsou obě dvojčata v nemocnici, kde se ze střetu s predátorem vzpamatovávají.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Osmadvacetiletá dvojčata Georgia a Melissa Laurieovy z anglického hrabství Berkshire se první červnovou neděli vydala k laguně poblíž mexického přístavu Puerto Escondido. Po Střední Americe mladé ženy už delší dobu společně cestovaly a pracovaly tam v přírodních rezervacích s chráněnými zvířaty.

Ve chvíli, kdy si užívaly plavání, je však ve vodě překvapil útok predátora. Melissa najednou zmizela pod hladinou. Georgia se potopila, aby zjistila, co se děje. Zjistila, že sestru napadl krokodýl a táhne ji ke dnu, aby ji utopil.

"Georgia chtěla bezvládnou a nereagující Melissu vytáhnout na loď do bezpečí. Krokodýl se ale nechtěl vzdát, takže ho začala zasypávat ranami pěstí. Slyšela, že na některá zvířata nic jiného neplatí. Po několika pokusech to na krokodýla zabralo a Georgia Melissu nakonec zachránila," popsala příběh dívek jejich starší sestra Hana pro zpravodajský web stanice BBC.

Lékaři mají ovšem strach ze zranění, která ještěr mladé Angličance způsobil, a také z toho, že se z jeho čelistí mohla přenést do ran infekce. Melisse se do plic dostala voda a nyní je v nemocnici napojena na dýchací přístroje. 

"Melissa i Georgia momentálně dostávají nitrožilně antibiotika, takže všichni doufáme, že kdyby se u nich objevila nějaká infekce, dokážou ji lékaři rychle zachytit," přiblížila Hana Laurieová.

Doplnila, že i když je Georgia zkušená potápěčka, střet s krokodýlem ji pořádně vyděsil. "Díky bohu, že je tak dobře vytrénovaná. Hned věděla, co má dělat," vyzdvihla starší sestra dvojčat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy