Mladá Angličanka zachránila sestru před krokodýlem. Dala zvířeti ránu pěstí

Magazín Magazín
11. 6. 2021 11:45
Jen málokdo by v takové situaci dokázal reagovat tak statečně a pohotově. Když ale mladá Angličanka Georgia Laurieová viděla, jak na její sestru Melissu při plavání zaútočil krokodýl a snažil se ji utopit, ani chvíli nezaváhala a vrazila ještěrovi ránu pěstí. Nyní jsou obě dvojčata v nemocnici, kde se ze střetu s predátorem vzpamatovávají.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Osmadvacetiletá dvojčata Georgia a Melissa Laurieovy z anglického hrabství Berkshire se první červnovou neděli vydala k laguně poblíž mexického přístavu Puerto Escondido. Po Střední Americe mladé ženy už delší dobu společně cestovaly a pracovaly tam v přírodních rezervacích s chráněnými zvířaty.

Ve chvíli, kdy si užívaly plavání, je však ve vodě překvapil útok predátora. Melissa najednou zmizela pod hladinou. Georgia se potopila, aby zjistila, co se děje. Zjistila, že sestru napadl krokodýl a táhne ji ke dnu, aby ji utopil.

"Georgia chtěla bezvládnou a nereagující Melissu vytáhnout na loď do bezpečí. Krokodýl se ale nechtěl vzdát, takže ho začala zasypávat ranami pěstí. Slyšela, že na některá zvířata nic jiného neplatí. Po několika pokusech to na krokodýla zabralo a Georgia Melissu nakonec zachránila," popsala příběh dívek jejich starší sestra Hana pro zpravodajský web stanice BBC.

Lékaři mají ovšem strach ze zranění, která ještěr mladé Angličance způsobil, a také z toho, že se z jeho čelistí mohla přenést do ran infekce. Melisse se do plic dostala voda a nyní je v nemocnici napojena na dýchací přístroje. 

"Melissa i Georgia momentálně dostávají nitrožilně antibiotika, takže všichni doufáme, že kdyby se u nich objevila nějaká infekce, dokážou ji lékaři rychle zachytit," přiblížila Hana Laurieová.

Doplnila, že i když je Georgia zkušená potápěčka, střet s krokodýlem ji pořádně vyděsil. "Díky bohu, že je tak dobře vytrénovaná. Hned věděla, co má dělat," vyzdvihla starší sestra dvojčat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy