Světové krásky se sešly v Moskvě. Která se vám líbí nejvíce?

Světové krásky se sešly v Moskvě. Která se vám líbí nejvíce?
Mezi devadesátkou soutěžících bude i třiadvacetiletá studentka Gabriela Kratochvílová z Vysočiny.
Česká miss - ano, ta krátkovlasá - zapózovala novinářům s maskotem hokejového týmu KHL Atlant Moscow Oblast. Hrál proti Lvu Praha.
Podívejte se na českou miss Gábinu Kratochvílovou - zde vhazuje puk - a její konkurentky. Snímky pocházejí z přehlídky v národních kostýmech.
Amy Willertonová, miss Velké Británie.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
5. 11. 2013 10:18

Moskva - V úterý začalo v Moskvě semifinále soutěže Miss Universe 2013, z něhož vzejde 15 finalistek.

Mezi devadesátkou soutěžících je i třiadvacetiletá studentka Gabriela Kratochvílová z Vysočiny.

Pokud zaboduje, o korunku nejkrásnější ženy vesmíru se utká v sobotu 9. listopadu při slavnostním finále.

Podívejte se na českou miss a její konkurentky.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě zastřelili ženu

Barmská policie v sobotu použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří hromadně vyšli do ulic protestovat proti vojenskému převratu z 1. února, píše agentura AFP. Při zásahu ve městě Monywa jedna žena zemřela, desítky lidí, včetně novinářů, policie zadržela. Agentura Reuters odhaduje, že se protestů po celé zemi účastnily stovky tisíc lidí.

Policisté při sobotním zásahu byli často v civilu. Podle fotografií na sociálních sítích lidé ve městech Rangún a Monywa stavěli v ulicích barikády, aby zpomalili postup policie. Bezpečnostní síly se pokusily zmařit protesty v Mandalaji, na klíčových křižovatkách postavily zátarasy a obvyklá místa setkání demonstrantů obsadila policie. Protestů v Mandalaji se opětovně zúčastnili i buddhističtí mniši a dodali jim morální autoritu, píše AP.

Jedním z impulzů pro demonstrace bylo páteční prohlášení barmského velvyslance při OSN Ťjo Mou Tchuna, že stojí za svrženou Do Aun Schan Su Ťij, píše agentura AP. Při projevu v OSN převrat tvrdě odsoudil a vyzval k přísnějším mezinárodním sankcím. Při projevu použil gesto se třemi zdviženými prsty, které se stalo symbolem poklidných demonstrací v Barmě. Jeho projev vyvolal vlnu kladných reakcí jak přímo v sále OSN, tak u barmské veřejnosti.

Armáda 1. února svrhla vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a zabránila tomu, aby se sešel parlament zvolený loni v listopadových volbách. Do demonstrací se od té doby zapojují desítky tisíc lidí. Demonstranti nevěří slibům vojenských představitelů, že uspořádají nové volby a předají moc vítězi. Novou vlnu odporu vyvolal i páteční převoz Aun Schan Su Ťij z domácího vězení na blíže neupřesněné místo.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy