Mimozemšťané unesli sondu Voyager 2, tvrdí záhadolog

Michal Štůsek Michal Štůsek
15. 5. 2010 19:47
Proud dat, který nyní vesmírná loď k Zemi vysílá, je prý snahou jiné civilizace o kontakt
Vesmírná sonda Voyager 2
Vesmírná sonda Voyager 2 | Foto: NASA

Washington - Kontakt s mimozemskou civilizací je možná blíž, než si myslíme.

Nedávná změna signálu vesmírné sondy Voyager 2, kterou začal vysílat, může být prvním snahou mimozemšťanů o navázání komunikace s lidmi. Alespoň to tvrdí německý odborník na UFO Hartwig Hausdorf.

"Vypadá to skoro jakoby někdo sondu přeprogramoval," sdělil německému deníku Bild. Zároveň ale dodává, že zatím není přesně znám původ této změny.

Sonda Voyager 2 vzlétla do vesmíru v roce 1977. Od té doby pravidelně posílá na Zemi data, která vědci používají pro lepší poznání vesmíru.

22. dubna letošního roku se ale tok dat výrazně změnil a nikdo přesně neví proč. Podle NASA je s největší pravděpodobností na vině porucha programu, který má na starost odesílání dat směr Země.

Známý záhadolog ale věří v mnohem lákavější vysvětlení. Hlavním důvodem jeho optimismu je fakt, že podle střediska jsou všechny ostatní části sondy v pořádku.

Planeta Země v kostce

Vesmírná sonda Voyager 2 má za cíl informovat zástupce mimozemského života o lidské populaci. Vědci k tomu použili gramofonovou desku, pojmenovanou Golden Record, na které je v 55 různých jazycích nahraná zdravice, záznamy hudebních děl několika skladatelů (J. S. Bach, L. van Beethowen), zvuky přírody apod.

Podle doktora Edwarda Stonea, který se na projektu podílel, je nahrávka jakýmsi koncentrátem, který má jiným civilizacím vyprávět příběh našeho světa.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy