Mimozemšťané unesli sondu Voyager 2, tvrdí záhadolog

Michal Štůsek Michal Štůsek
15. 5. 2010 19:47
Proud dat, který nyní vesmírná loď k Zemi vysílá, je prý snahou jiné civilizace o kontakt
Vesmírná sonda Voyager 2
Vesmírná sonda Voyager 2 | Foto: NASA

Washington - Kontakt s mimozemskou civilizací je možná blíž, než si myslíme.

Nedávná změna signálu vesmírné sondy Voyager 2, kterou začal vysílat, může být prvním snahou mimozemšťanů o navázání komunikace s lidmi. Alespoň to tvrdí německý odborník na UFO Hartwig Hausdorf.

"Vypadá to skoro jakoby někdo sondu přeprogramoval," sdělil německému deníku Bild. Zároveň ale dodává, že zatím není přesně znám původ této změny.

Sonda Voyager 2 vzlétla do vesmíru v roce 1977. Od té doby pravidelně posílá na Zemi data, která vědci používají pro lepší poznání vesmíru.

22. dubna letošního roku se ale tok dat výrazně změnil a nikdo přesně neví proč. Podle NASA je s největší pravděpodobností na vině porucha programu, který má na starost odesílání dat směr Země.

Známý záhadolog ale věří v mnohem lákavější vysvětlení. Hlavním důvodem jeho optimismu je fakt, že podle střediska jsou všechny ostatní části sondy v pořádku.

Planeta Země v kostce

Vesmírná sonda Voyager 2 má za cíl informovat zástupce mimozemského života o lidské populaci. Vědci k tomu použili gramofonovou desku, pojmenovanou Golden Record, na které je v 55 různých jazycích nahraná zdravice, záznamy hudebních děl několika skladatelů (J. S. Bach, L. van Beethowen), zvuky přírody apod.

Podle doktora Edwarda Stonea, který se na projektu podílel, je nahrávka jakýmsi koncentrátem, který má jiným civilizacím vyprávět příběh našeho světa.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu. Nash ztratila na vítězku sedm sekund. Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy