“Miluju nové ženské, ty s vousy a penisy.” Komik Gervais pobouřil transkomunitu

Magazín Magazín
26. 5. 2022 14:00
Gervaisův speciál SuperNature měl premiéru 24. května na Netflixu a hned vyvolal kontroverzi na sociálních sítích, kde si lidé stěžují na vtipy zaměřené na transsexuály. Diváci vyhrožují, že zruší předplatné.
Ricky Gervais
Ricky Gervais | Foto: Shutterstock

"Ach, ženy!" řekl herec, režisér a komik Gervais hned úvodních minutách nového speciálu. "Ne všechny ženy, jenom ty staromódní, ty, co mají dělohu, podělaný dinosauři. Ne, já miluju nové ženské, ty jsou famózní. Ty s vousy a penisy, ty jsou luxusní. A staromódní teď vyšilují: 'Oni chtějí chodit na naše záchody.' 'A proč by neměly?' 'Jsou pro dámy.' 'Jsou to dámy, podívejte se na jejich zájmena!’" 

Gervais se v pořadu také vrátil ke skandálu Kevina Harta z roku 2018, kdy se probíraly jeho homofobní tweety z minulosti. Hart se po mediální bouři z moderování Oscarů nakonec stáhl. "Nemůžete předvídat, co bude v budoucnu urážlivé," upozornil Gervais. "Nejhorší, co dnes můžete říct, je, že ženy nemají penisy."

Komik ke konci upozornil, že komentáře o transkomunitě mají především pobavit a šokovat. "V reálném životě samozřejmě podporuji práva transsexuálů," vysvětlil. "Podporuji všechna lidská práva a transpráva jsou lidská práva. Žijte, jak nejlépe umíte. Buďte tím pohlavím, kterým se cítíte být."

Dotčení diváci mezitím sdílejí na sociálních sítích negativní reakce a prohlašují, že po odvysílání speciálu ruší své členství na Netflixu, upozorňuje web IndieWire

"Ricky Gervais má na Netflixu novou stand-up show," napsala na Twitteru jedna transžena. "Po pěti minutách vtipkuje o transženách, které napadají a znásilňují lidi na veřejných záchodcích. Pro něj existujeme jen jako vtip, hrozba, něco méně než člověk."

Mohlo by vás zajímat: O skutečném světě nevíte nic. Gervais si utahoval z herců i Grety Thunbergové (2020)

"Nejste tu od toho, abyste veřejnost o čemkoli poučovali, o skutečném světě nic nevíte," žertoval na Zlatých glóbech moderátor Ricky Gervais. | Video: Reuters/Golden Globe Award
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Protesty v Uzbekistánu si vyžádaly několik obětí na životech, uvedl prezident

Při protestech v Karakalpatské autonomní republice v Uzbekistánu přišlo o život několik civilistů i příslušníků pořádkových sil. V neděli to oznámil prezident Šavkat Mirzijojev. Protesty tisíců lidí odstartoval návrh ústavního dodatku, který by omezil autonomii této republiky na západě Uzbekistánu, informovala agentura Reuters.

Prezident v sobotu večer oznámil, že země s ohledem na demonstrace od návrhu upustí, ale vyhlásil v autonomní republice na měsíc nouzový stav. Na sociálních sítích kolují neověřená videa se zraněnými či patrně mrtvými demonstranty, a s příslušníky pořádkových sil, jak střílejí. Hojně se sdílí video s ulicí, která je pokrytá červenou kapalinou, kterou někteří komentující označují za krev, jiní za barvu.

"Existují nepotvrzené zprávy o nepřiměřeném použití síly ze strany bezpečnostních složek při protestech v Nukusu z 1. července," napsal na twitteru ředitel organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch pro Evropu a Střední Asii Hugh Williamson.

Zdroj: ČTK
Další zprávy