Věčný čekatel na trůn slaví 70 let. Britové Charlesovi nezapomenou rozvod s Dianou

mdan ČTK mdan, ČTK
14. 11. 2018 6:29
Princ Charles, nejstarší syn britské královny Alžběty II. a prince Philipa, ve středu oslaví 70. narozeniny. Ačkoliv se budoucí král podle britských i světových médií netěší velké popularitě, mnozí královští životopisci upozorňují na to, že na Charlesově osobnosti se podepsal nedostatek času ze strany matky i tvrdší přístup jeho otce. Jako každé královské dítě i on trávil více času s chůvami a v internátní škole. Na popularitě mu nepřidalo ani nešťastné manželství s lady Dianou. Přesto je podle jeho současné manželky Camilly, vévodkyně z Cornwallu, velmi obětavý a žoviální muž. Podívejte se na přehled zajímavostí z Charlesova života.
Princ Charles
Princ Charles | Foto: Reuters

Nesnáší focení selfie

Budoucí král se v dokumentu u příležitosti svého jubilea nechal slyšet, že nesnáší, když mu "fanoušci mávají telefonem před obličejem" a chtějí si s ním vyfotit selfie. Preferuje se soustředit na samotné setkání s lidmi.

Film britské BBC s názvem Prince, Son and Heir: Charles at 70 (Princ, syn a následovník trůnu: Charles v 70 letech) natočil královský dokumentarista John Bridcut. Ten sledoval kroky prince Charlese po celý rok a zpovídal také jeho blízké - například druhou manželku Camillu, vévodkyni z Cornwallu. Ta o něm prozradila, že je občas netrpělivý. Zároveň však uvedla, že je "velmi výjimečný", a byla by ráda, kdyby i veřejnost vnímala i jeho veselejší stránku. 

 

Právě se děje

Další zprávy