Věčný čekatel na trůn slaví 70 let. Britové Charlesovi nezapomenou rozvod s Dianou

mdan ČTK mdan, ČTK
14. 11. 2018 6:29
Princ Charles, nejstarší syn britské královny Alžběty II. a prince Philipa, ve středu oslaví 70. narozeniny. Ačkoliv se budoucí král podle britských i světových médií netěší velké popularitě, mnozí královští životopisci upozorňují na to, že na Charlesově osobnosti se podepsal nedostatek času ze strany matky i tvrdší přístup jeho otce. Jako každé královské dítě i on trávil více času s chůvami a v internátní škole. Na popularitě mu nepřidalo ani nešťastné manželství s lady Dianou. Přesto je podle jeho současné manželky Camilly, vévodkyně z Cornwallu, velmi obětavý a žoviální muž. Podívejte se na přehled zajímavostí z Charlesova života.
Foto: Reuters

Osudová Camilla

Camilla, vévodkyně z Cornwallu, je Charlesovou dlouholetou láskou. Oženil se s ní však až v roce 2005 ve Windsoru. Temperamentní žena ho poprvé oslovila již v mládí na zápase v pólu legendární větou: "Moje prababička byla milenkou vašeho pradědečka - co s tím uděláme?"

Diana obviňovala Charlese, že se své milenky Camilly nikdy nevzdal. Svůj vztah přestali skrývat teprve po smrti lady Diany v roce 1997. 

 

Právě se děje

Další zprávy