Věčný čekatel na trůn slaví 70 let. Britové Charlesovi nezapomenou rozvod s Dianou

mdan ČTK mdan, ČTK
14. 11. 2018 6:29
Princ Charles, nejstarší syn britské královny Alžběty II. a prince Philipa, ve středu oslaví 70. narozeniny. Ačkoliv se budoucí král podle britských i světových médií netěší velké popularitě, mnozí královští životopisci upozorňují na to, že na Charlesově osobnosti se podepsal nedostatek času ze strany matky i tvrdší přístup jeho otce. Jako každé královské dítě i on trávil více času s chůvami a v internátní škole. Na popularitě mu nepřidalo ani nešťastné manželství s lady Dianou. Přesto je podle jeho současné manželky Camilly, vévodkyně z Cornwallu, velmi obětavý a žoviální muž. Podívejte se na přehled zajímavostí z Charlesova života.
Foto: ČTK

Nešťastné manželství s Dianou

Charles si jako budoucí král musel vybrat vhodnou manželku. Volba nakonec padla na devatenáctiletou Dianu Spencerovou z Norfolku, jež pocházela ze spřátelené rodiny a nebyla zatížená žádnými skandály. V únoru 1981 oznámili zasnoubení a 29. července téhož roku si třiatřicetiletý princ vzal Dianu při velkolepé svatbě v londýnské katedrále svatého Pavla. 

Pohádková svatba, kterou v přímém přenosu sledovaly miliony lidí po celém světě, však páru štěstí nepřinesla. Manželé byli navíc neustále pod dohledem tisku. 

 

Právě se děje

Další zprávy