Unikátní video: Michael Jackson v dětském domově v Praze

pej
26. 9. 2014 11:00
Podívejte se na unikátní video Michaela Jacksona z jeho návštěvy dětského domova na Zbraslavi v roce 1996.
Michael Jacskon na návštěvě dětského domova
Michael Jacskon na návštěvě dětského domova | Foto: archiv Dětský domov Zbraslav

Praha – Zpěvák Michael Jackson v roce 1996 navštívil Prahu. Koncertem na Letné tehdy zahájil svoje světové turné.

Během pětidenní návštěvy hlavního města si prohlédl Pražský hrad, setkal se s prezidentem Václavem Havlem, navštívil traumatologické oddělení motolské nemocnice a zároveň se setkal s dětmi v dětském domově na Zbraslavi.

Během návštěvy, kam neměli přístup média, vzniklo unikátní video. "O návštěvě Michaela Jacksona jsme dopředu nevěděli. Tři dny předtím nás jen navštívil fotograf a vyfotil si naše zařízení. Stejně to udělal i v jiných dětských domovech v Praze. Vybral si ale nás. Půl hodiny před návštěvou nás kontaktovali bodyguardi a řekli, že přijede," přiblížila podrobnosti významné návštěvy ředitelka dětského domova Iva Truellová.  

Jako upomínka na vzácného hosta bude na pozemku dětského domova stát zpěvákova busta. Přesně ta, co měla být umístěna před lety i na Letné.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy